“Kızılcık Şerbeti” gerçek oldu: “Çarşafın değiyor, iğreniyorum”

Bursa’da dün akşam saatlerinde Heykel, Altıparmak, Çekirge, Dikkaldırım ve Hayran Caddeleri üzerinden Acemler Metro İstasyonu’na yolcu taşıyan B 39 numaralı besleme otobüsüne binen bir bayan birebir otobüste seyahat eden tesettürlü genç bir kıza, “Çarşafın bana temas ediyor. Tiksiniyorum sizden” diye bağırmaya başlayınca, otobüsteki yolcular şaşkına döndü.

ÖZÜR DİLEDİ

Korkup ağlamaya başlayan genç kıza takviye olan otobüsteki yolcular, hakaret eden bayana reaksiyon gösterdi. Kadın, söylediği sözleri inkar etse de, yolcuların “Ya otobüsü terk edin ya da kıza özür dileyin!” halindeki talepleri üzerine, kullandığı sözleri geri aldığını söyleyip genç kızdan özür diledi.

YOLCULAR REAKSİYON GÖSTERDİ

Otobüste bulunan öteki yolcular da hakaret eden bayana karşı yansılarını göstererek, “Terbiyesizsin, aşağı in ve özür lisana. Hürmet göstereceksin. Şayet tiksiniyorsan, otobüse binmek yerine taksiye geçebilirsin. Çıplakken neden reaksiyonunuz olmuyor?” biçiminde cevap verdiler.

KIZILCIK ŞERBETİ’NDE DE BENZERİ BİR DİYALOG GEÇMİŞTİ

Tartışmaların odağındaki dizi Kızılcık Şerbeti’nde de toplu taşımada yaşananlara emsal bir diyalog geçmişti. Mağazada kendisine çarpan tesettürlü bir bayan için “Bunlarda her yerde” deniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir