Devrim Barış Çelik kimdir?

CHP’deki misyonundan istifa eden Onursal Adıgüzel’in yerine İhtilal Barış Çelik getirildi.

14 Mayıs seçimlerinde İzmir 1’nci Bölge 8’nci sıra milletvekili adayı olan Çelik, 1978 yılında devlet memuru bir ailenin çocuğu olarak Kayseri’de doğdu.

Aydın Nazilli’de başlayan ilköğretimini ailesinin tayini nedeniyle İzmir Balçova Orhangazi İlkokulu’nda tamamladı. Balçova Lisesi’nin orta kısmından sonra İzmir Selma Yiğitalp Lisesi’ni bitirdi.

Dokuz Eylül Üniversitesi, İktisadî ve İdarî Bilimler Fakültesi, Kamu İdaresi Bölümü’nden mezun oldu.

Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu İdaresi Anabilim Kolu, Siyasal Davranış Bilim Dalı’nda yüksek lisansını tamamlayarak, bilim uzmanı oldu. Hala tıpkı bilim kolunda doktora tez çalışmasını yürütmektedir.

Ayrıca, Marmara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Lokal İdareler Ana Bilim Kısmı, Mahallî Yönetimler ve Yerinden İdare Bilim Dalı’nda da yüksek lisansa devam etmiştir.

Üniversite yıllarından itibaren pazar, piyasa ve kamuoyu araştırmaları yapan kuruluşlarda ve araştırma merkezlerinde çalışmıştır. Seçim coğrafyası, sosyal-siyasal araştırmalar, seçmen davranışı, siyasal irtibat, seçim hukuku akademik ilgi alanları olup; bu hususlarda çok sayıda makale ve araştırma raporu yazmıştır. Ayrıyeten, üniversitelerde siyaset bilimi, siyaset psikolojisi ve siyasal davranış alanında dersler vermiştir.

Seçim coğrafyası, toplumsal ve siyasal araştırmalar ile data tahlili alanında danışmanlık yapmakta olup; turizm, besin, reklam, sıhhat ve inşaat alanında faaliyet gösteren şirketlerde yönetim kurulu başkanlığı ve üyeliği ile icra kurulu üyelikleri yapmıştır.

​İzmir Artvinliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği (ARTVİN DER) yönetim kurulu başkanlığı ve Ege Karadenizliler Federasyonu (EKAF) başkanlar kurulu üyeliği, İzmir Beşiktaşlılar Derneği yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Ayrıyeten, Toplumsal Demokrasi Vakfı (SODEV) üyesi ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü kongre üyesidir.

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları’nda başladığı siyasete, Parti Okulu eğitmeni olarak devam etmiş, partinin görevlendirdiği çeşitli vilayetlerde üye temel eğitimi, eğitici eğitimi ve aday adayı eğitimleri vermiştir. CHP Genel Merkezi’nde seçim bildirgeleri, kampanya ve seçim stratejileri hazırlama kurullarında çalışmış, BYKP bünyesinde akademik toplantı, konferans ve çalıştaylarının tertibinde misyon almıştır.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 37’nci İzmir Vilayet Kongresi’nde “Kurultay Delegesi”, 37’nci Olağan Kurultayı’nda ise “Parti Meclisi Üyesi” seçilmiştir. Hala, Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi olarak “Doğu ve Güneydoğu/Doğu Masası Koordinatörü” ve “Saha Tahlil Masası Koordinatörü” vazifelerini yürütmektedir. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir