Başkan Alemdar: “öğrenci indirimi mecliste karara bağlanacak”

SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, MHP Sakarya Vilayet Teşkilatında gerçekleştirilen toplantıya katıldı. İl Başkanı Oğuz Alkaş ve idaresi tarafından karşılanan Alemdar, misafirperverlikleri için Lider Alkaş’a ve idaresine teşekkür ederek, birlik ve beraberlik vurgusunda bulundu. Alemdar, katılımcılığı çok önemsediğini belirterek, mahallî demokrasinin Sakarya’ya büyük katkı sağlayacağına inandığını belirtti. Alkaş ise Lider Alemdar’ı ağırlamaktan onur duyduklarını söz etti.

HEP BİRLİKTE SAKARYA’YI YARINLARA HAZIRLAYACAĞIZ

Toplantıda konuşan Lider Yusuf Alemdar, “Bir seçim süreci yaşadık, birlikte çalıştık. Hamdolsun milletimizin takviyesiyle Büyükşehir Belediyesi’nde misyonumuza başladık. İnşallah bundan sonraki süreçte yola çıktığımız an üzere içtenlikle, vatandaşlarımızın bize duyduğu itimada layık olacağız. Daima birlikteyiz, kentimizi yarınlara beraberce hazırlayacağız. İşimizin kolay olmadığını biliyoruz ancak şunun da farkındayız biz bir olduktan sonra üstesinden gelemeyeceğimiz zorluk yok. MHP Vilayet Liderimizin şahsında tüm MHP teşkilatlarına takviyeleri, katkıları için teşekkür ediyorum” dedi.

KATILIMCILIK ANLAYIŞIYLA YÖNETİM

Başkan Alemdar, kent idaresinde katılımcılığı çok önemsediğini vurgulayarak, “Hiçbir vakit her şeyi ben biliyorum diyenlerden olmadık. Her işte, alınacak her kararda istişare etmenin hayrına inanıyoruz. Bugüne kadar da yaptığımız çalışmalarda ortak aklı önemsedik. Yeni fikirlere her vakit açık olduk. Daha evvel de söz ettim; hemşehrilerimizin karar alma süreçlerine katkısını çok önemsiyoruz. Sizlerden de kentimizin muhtaçlıkları, beklentileri, talepleri noktasında fikirlerinizi bekliyoruz. Lokal demokrasiyi güçlü kıldığımızda inşallah kazanan Sakarya olacak” diye konuştu.

SU TARİFELERİNİN AKABİNDE ULAŞIMA DA İNDİRİM GELİYOR

Seçim vaatleri ortasında yer alan öğrencilere yönelik ulaşım indirimine de değinen Lider Alemdar, “Vatandaşlarımızın refahına katkı sunmak hedefiyle birinci olarak su tarifelerinde yüzde 20 indirimimizi açıkladık. Hamdolsun çok hoş geri dönüşler aldık. Bunun yanı sıra öğrencilerimiz için de hazırlıklarımızı tamamladık. İnşallah ilkokul ve ortaokul öğrencilerine belediye otobüsleriyle fiyatsız ulaşım, lise ve üniversite öğrencilerine ise yüzde 54 oranında indirimli ulaşımı da başlatıyoruz. İnşallah mayıs ayı meclis toplantısında almış olduğumuz indirim kararlarını karara bağlayacağız. Vatandaşımızın refahı, konforu için insanımızın var olduğu her yerde, gereksinim duydukları her an yanlarında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir