Antalya’da çekilen Hollywood yapımı “Operation Fortune” filminin galası yapıldı

Antalya’da çekimleri gerçekleştirilen, yönetmenliğini Guy Richie’nin yaptığı, başrollerinde ise Jason Statham, Huch Grant, Aubrey Plaza, Josh Harnett üzere oyuncuların rol aldığı Operation Fortuna (Servet Operasyonu) sinemasının galası Antalya’da yapıldı.

Serik ilçesi Belek turizm merkezinde bulunan Regnum Carya Otelde gerçekleştirilen gala ve sinemanın gösterimine sinemanın imalcisi Zeynep Santıroğlu Sutherland, sinemada rol alan Türk oyuncular Tim Seyfi, Ozan Ayhan, Aksel Üstün, Bestemsu Özdemir, Serik Kaymakamı Cemal Şahin ve Antalya Vilayet Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Candemir Zoroğlu ve davetliler katıldı.

13 Ocakta Türkiye’de gösterime girecek olan sinema ile ilgili açıklama yapan Üretimci Zeynep Santıroğlu Sutherland, sinemanın büyük bir kısmının Antalya’da, öbür kısımlarının ise farklı ülkelerde çekildiğini belirtti.

Çekimler boyunca Antalya’da keyifli bir süreç geçirdiklerini anlatan Sutherland, “Bizim için çok sürükleyici bir iş oldu. En gurur verici yanı Antalya’da bu türlü bir sineması çekmiş olmamız. Çok heyecanlıyız. Umarım herkes bizim heyecanımızı paylaşır ve sineması beğenir” diye konuştu.

“Antalya sinema çekimlerine çok uygun bir şehir”

Yönetmen Ritchie’nin Antalya’da ikinci sinemasını çekeceğini hatırlatan Sutherland, “Antalya’nın sinema çekmeye ışığı çok müsait. Havası ve otelleri ile sinema dalı Antalya’ya çok yakışıyor” dedi.

Oyuncu Tim Seyfi de kendisinin de sineması birinci defa bu gece izlediğini belirtti. Tüm oyuncularla hoş bir çalışma ortaya koyduklarını lisana getiren Seyfi, “Hollywood oyuncuları ile karma sinemalar çekilmenin artık vakti geldi. Bizim yeni jenerasyon oyuncular çok başarılı. 10 yıl evvel fazla görmüyorduk ancak artık milletlerarası standartlara çok rahat ulaşıyoruz” tabirini kullandı.

Hollywood’un ünlü yönetmeni Guy Ritchie’nin senarist ve direktörlüğünü üstlendiği yüksek bütçeli sinemanın büyük kısmı, Antalya’da çekilen sahnelerden oluşuyor. Heyecan ve aksiyon dolu sinemada, dünyayı tehdit edebilecek ölümcül bir silahı ortadan kaldırmak için milyarder bir silah tüccarının peşine düşen MI6 casusu Orson Fortune ve takımının kıssası anlatılıyor.

İsmi birinci olarak “Five Eyes” olarak açıklanan lakin daha sonra “Operation Fortune” olarak değiştirilen sinemada, “Orson Fortune” karakterini Jason Statham canlandırıyor.

Çekimler Antalya’nın turistik noktalarında yapıldı

Çekimlerine ocak 2021’de başlanan aksiyon-gerilim-casusluk cinsindeki sinemanın Antalya’da geçen sahneleri için EXPO 2016 Antalya Stant alanında sinema platosu inşa edilmiş, sinemanın birtakım aksiyon sahneleri ise yaklaşık 100 metre yüksekliğindeki EXPO Kulesi’nin terasında çekilmişti.

Daha sonra çekimler, kent merkezinin en çok ziyaretçi çeken antik yerleşim bölgesi Kaleiçi, Cumhuriyet Meydanı, Aspendos Antik Kenti ve Karaalioğlu Parkı’nda devam edilmişti. (AA)

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir