32 yıl hapisle yargılanıyor… Yine de geri durmadı

Hakkında toplamda 32 yıl mahpus cezası istenen Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) başkanı Nurullah Efe Ankut, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “iki ayyaş” sözleri ile ilgili olarak, “Ne diyor biri? “İki ayyaş.” Ulan tırnağı olamazsın sen onun. Sen nesin?” ifadelerini kullandı.

HKP Genel Başkanı Nurullah Efe Ankut, katıldığı televizyon yayınında gündeme ait değerlendirmelerde bulundu.

Flash Haber Tv’de Betül Begümhan Aydoğan’ın sorularına cevap veren Ankut, Atatürk’ten bahsettiği esnada duygusal anlar yaşadı.

Nurullah Efe Ankut, daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Atatürk ve İsmet İnönü için söylediği “iki ayyaş” benzetmesini hatırlattı.

HKP lideri, şu ifadeleri kullandı:

İşte Mustafa Kemal isimli bir kumandan çıktı. Mavi gözlü, sarı saçlı bir kumandan çıktı. “Geldikleri üzere giderler”, dedi. “Ordu yok”, dediler. “Kurulur”, dedi. “Para yok”, dediler. “Bulunur”, dedi. Osmanlı’nın küllerinden Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti Devletini kurdu. Bize bu emaneti bıraktı. Artık biz bunu savunuyoruz. İktidardakiler buna namussuzca saldırıyorlar. Her gün bir hücum var. Ne diyor biri? “İki ayyaş.” Ulan tırnağı olamazsın sen onun. Sen nesin? Din alıp satmaktan, insanları Allah’la aldatmaktan öteki ne hünerin var senin! Hırsızlıktan, yolsuzluktan öbür ne hünerin var senin! Biz bunlara isyan ediyoruz!

“İKİ AYYAŞ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, başbakanlık misyonunu yürüttüğü Mayıs 2013’te, içki yasaklarıyla ilgili konuştuğu TBMM Küme Toplantısı’nda “İki tane ayyaşın yaptığı yasa muteber oluyor da dinin emrettiği bir yasa, sizin için neden reddedilmesi gerekiyor” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir