Wagner yayınladı: İşte Prigojin’in son görüntüleri… Mezarına gelen kadın kimdi?

Paralı asker kümesi Wagner’in kurucusu Yevgeny Prigojin, 23 Ağustos tarihinde Moskova yakınlarında düşen bir uçakta hayatını kaybetti. 

Rus yetkililer cansız vücudun teşhis edildiğini açıkladı, Prigojin için basına kapalı bir cenaze merasimi bile düzenlendi lakin tüm bunlar Wagner önderinin hayatta olabileceğine dair komplo teorilerinin önüne geçemedi.

WAGNER SON İMAJLARI YAYINLADI

Prigojin’in kazanın olduğu gün Moskova’ya inen ikinci bir uçakta olduğu ya da düşen uçakta kendi yerine dublörünün olduğu istikametindeki savlar hala tartışılırken, Wagner’e bağlı Telegram kanalı Gray Zone Prigojin’in yeni manzaralarını yayınladı.

Söz konusu manzaraların Wagner önderinin son imgeleri olduğu düşünülüyor.

HAYATTA OLDUĞUNU KANITLAMAK İÇİN ÇEKMİŞ

Gray Zone’un rastgele bir yorum yapmadan yayınladığı görüntüde 62 yaşındaki Prigojin üzerinde askeri kıyafetlerle bir aracın içinde seyahat ederken görülüyor.

Videoyu hayatta olup olmadığını tartışanlar için çektiğini belirten Wagner lideri, “Ağustos’un ikinci yarısındayız, nasılım? İşimi, özel hayatımı, karımı tartışmayı sevenlerin söylediklerinin tersine aslında her şey yolunda.” diyor.

VİDEO HAYATTA OLDUĞU TEZLERİNİ KANITLAMIYOR

Wagner başkanının başarısız isyanı sonrası Afrika’ya gittiği ve buradaki askeri operasyonlara yoğunluk verdiği biliniyor.

Grey Zone imgelerin ne vakit çekildiğini belirtmedi. Lakin imajlar yeniyse bile bu Prigojin’in hayatta olduğu savlarını kanıtlamıyor.

MEZARINA GELEN KARISI DEĞİL MİYDİ?

Prigojin seyahatleri sırasında birden fazla dublör kullandığı uzun müddettir biliniyordu.

Gray Zone’un yayınladığı görüntü St Petersburg’daki mezarlığı ziyaret eden ve birinci başta Prigojin’in karısı olarak lanse edilen bayanın aslındaWagner liderinindublörü Leonid Krasavin’in eşi Irina Krasavina olduğu istikametindeki savların çabucak peşinden geldi.

Mezarlıktan gelen imajlar Prigojin’in uçakta olmadığı tarafındaki tezleri alevlendirdi.

KREMLİN: KASITLI OLARAK DÜŞÜRÜLME İHTİMALİ DEĞERLENDİRİLİYOR

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, dün yaptığı açıklamada Prigojin’i taşıyan uçağın kasıtlı olarak düşürüldüğü ihtimalinin değerlendirildiğini belirtti.

Soruşturmada farklı senaryoların masada olduğunu belirten Peskov, kaza ile ilgili memleketler arası bir soruşturma gerçekleştirilmeyeceğini açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir