TRT Diyanet Çocuk yayına başladı: ‘Vatan, bayrak, din, aile anlatılacak’

TRT Diyanet Kanalı bünyesinde kurulan ve “Kalplere Yolculuk” sloganıyla çocuklar için dini animasyon çizgi diziler üretecek “TRT Diyanet Çocuk” kanalı evvelki gün test yayınına başladı.

Hacı Bayram Veli Üniversitesi Itri Konferans Salonu’nda düzenlenen açılış programında konuşan TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı, “Kanalımız, vatan, millet, bayrak, din, lisan, aile üzere ortak kıymetlerimizi; yaşları, algı seviyeleri ve gereksinimlerine nazaran hazırlanmış yapımlarımızla çocuklarımıza anlatacak” dedi. Sobacı, animasyonları 3-6 ve 6-12 yaş ortasındaki çocuklar için hazırladıklarını savunarak İslam’ı, hoş ahlakı, güzelliği ve insani pahaları merkeze alacaklarını kaydetti.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ise “Din eğitimi noktasında gündelik hayatın vazgeçilmez bir modülü olan kitle irtibat araçlarından istifade edilmesinin bir mecburilik olduğunu, çocukları din ve kıymetler konusunda aydınlatan, bilgilendiren, bilinçlendiren eğitici yayınlar yapmayı hedeflediklerini” kaydetti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir