TBMM’de çocuk coşkusu sürüyor

ANKARA (İGFA) – “Meclis Bahçesi Çocuk Bahçesi ve Bilim Şenliği” aktifliğine katılan çocuklar, TBMM bahçesinde farklı temalarda açılan stantlarda ve oyun alanlarında hem yeni şeyler öğrendi hem de eğlenceli anlar geçiriyor.

Milli Eğitim Bakanlığı, Ankara Üniversitesi Çocuk Bilim Merkezi, TÜBİTAK ve Türkiye Uzay Ajansı (TUA) tarafından kurulan stantlarda çocuklar, takı tasarladı, deneylerle müşahedede bulundu, tarım, gök bilimi üzere bahislerde çeşitli etkinliklere katıldı. Etkinliklerde, sergilenen tiyatro ve sihirbazlık şovları ile iştirakçi minikler, doyasıya eğlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerinin, Ankara Üniversitesi öğretim üyelerinin ve TUA yetkilerinin anlatım yaptığı; hayatın şifresi DNA, sağlık bilimleri, böcek şenlik okulu, çocuk sıhhati bilgilendirme, ben bir veteriner doktorum, klasik çocuk oyunları üzere bilim stantları ile; iklim, geri dönüşüm, etraf şuuru, afet idaresi, yapay zeka ve uzay bilimi üzere hususlarda düzenlenen oyunlar ve etkinliklerle çocuklar, eğlenerek yeni şeyler öğrendi.

Meclis yerleşkesinde kurulan “23 Nisan Ekspresi” isimli özel trende çocuklar, “Cumhuriyet’in kurulmasından gelecek yüzyıla doğru” bir seyahat gerçekleştirdi.

Bu ortada TBMM Halkla Alakalar Konferans Salonu’nda, “Galaktik Tayfa” isimli çocuk sineması de çocukların gösterimine sunuldu.

Etkinlikler için TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’a teşekkür eden çocuklar, 23 Nisan etkinliklerinin kendileri için çok eğlenceli ve memnun geçtiğini söz ettiler.

Çocukların etkinliklerle Meclis’te eğlenceli vakit geçirmeleri hedeflenirken, “Meclis Bahçesi Çocuk Bahçesi ve Bilim Şenliği” aktifliği 23 Nisan Salı günü de devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir