Sır gibi saklanan malikane Olivye: Silahlı dalgıçlar devriye geziyor, çamaşır makinesinin bile özel operatörü var

Rusya’dan kaçan ve şu anda Ekvator’da yaşayan Rusya Devlet Başkanı Vladmir Putin’in eski müdafaa görevlilerinden biri TV Rain’e verdiği röportajda Rus önderin özel hayatına ait dikkat çeken ayrıntıları açıkladı.

KORUMALARINA BİLE GÜVENMİYOR

2014 yılında Putin’in Kırım’daki özel konutlarından birinde misyon yapan Vitaly Brizhaty, Putin’in kendi müdafaalarına bile güvenmediğini, bu nedenle de nerede kalacağı konusunda daima yanlış bilgilendirmeler yapıldığını söyledi.

“İnsanlara Putin’in özel konutta dinlendiği söylenirdi, herkes onu korumak için seferber olurdu lakin o alakasız bir yerde ortaya çıkardı”

FANTASTİK BİR YER

Putin’in milyonlarca dolar pahasındaki özel malikaneleri ile ilgili çok şey yazılıp çizildi fakat Olivye malikanesi gizemli kalmayı başardı.

Araştırmacı gazeteciler Olivye’de mahremiyetin ve lüksün her şeyden değerli olduğunu öne sürüyor…

Putin’in Kırım’daki sarayı Olivye’yi, daima taze yiyecek ve çiçeklerle dolu olması gereken lüks bir ‘mini şehir’ olarak tanımlayan Brizhaty, “Orası fantastik bir yer. İçerde fitness salonları, fıskiyeler, parklar, çay meskeni ve plaj var.” dedi.

7/24 FAALİYETTELER

Olivye, Putin’in sahip olduğundan şüphelenilen sekiz kadar inziva yerinden biri ve çok az kullanılmasına karşın çalışanlar haftanın yedi günü, günün 24 saati faaliyetteler zira Putin’in ne vakit geleceği asla bilinmiyor.

Rusya’nın eski devlet başkanı Dmitry Medvedev ve Rusya Güvenlik Servisi FSB’nin başkanı Alexander Bortnikov’un da yakınlarda yazlıkları var.

DALGIÇLAR DENİZDE DEVRİYE GEZİYOR

Putin için güvenliğin her şeyden kıymetli olduğunu belirten Brizhaty, Ukrayna’da savaşın başlamasından bu yana tesisteki güvenliğin arttırıldığını ve devriye gezen bekçi köpeklerinin sayısının üçe katlandığını sav etti.

Sivillerin malikaneye girişinin yasaklandığını ve yerleşkeye giren herkesin cep telefonlarını güvenliğe teslim etmek zorunda olduğunu söyleyen Brizhaty Federal Muhafaza Servisi’ne bağlı silahlı özel dalgıçların suikastçıları aramak için denizin altında daima devriye gezdiğini öne sürdü.

ÇAMAŞIR MAKİNESİ İÇİN OPERATÖR VAR

Brizhaty’e nazaran Olivye’de güvenlik tedbirleri o kadar sıkı ki, Putin’in çamaşır makinesinin bile özel bir operatörü var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir