SEDDK yazılı ve sözlü sınav ile personel alımı yapacak! Başvuru şartları neler?

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK)açık bulunan Sigortacılık Uzman Yardımcısı takımlarına atama yapılmak üzere 30 (otuz) Sigortacılık Uzman Yardımcısı alimi gerçekleştirecek. Yazılı ve kelamlı olmak üzere iki basamaklı imtihana tabi tutulacak adaylar KPSS puan sıralaması temel alınarak görevlendirilecek. Müracaat tarihi ve biçimine dair merak edilen tüm ayrıntılara haberimizden ulaşabilirsiniz. 

BAŞVURU HALİ BE TARİHİ

SEDDK Sigortacılık Uzman Yardımcısı alımı müracaatları 14 Kasım 2022 tarihinde başlayıp 25 Kasım 2022 Cuma günü saat 17.00’ye kadar devam edecek.

Adaylar e-Devlet üzerinde Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu – Meslek Kapısı Kamu İşe Alım yahut Meslek Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden müracaatlarını online olarak gerçekleştirebilecek.

BAŞVURU KURALLARI NELER?

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci unsurunda belirtilen genel kuralları taşımak.

2) En az dört yıllık lisans eğitimi veren; hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile ekonometri, aktüerya bilimleri, bankacılık, sigortacılık, bankacılık ve sigortacılık, finans, matematik, istatistik, sanayi mühendisliği, işletme mühendisliği kısımlarından yahut bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki yahut yurt dışındaki öğretim kurumlarının üstte belirtilen tahsil kısımlarından mezun olmak.

3) 01.01.2022 tarihi prestijiyle 35 (otuzbeş) yaşını doldurmamış olmak. (01.01.1987 tarihinde yahut bu tarihten sonra doğmuş olmak.)

4) ÖSYM tarafından 2021 ve 2022 yıllarında yapılan Kamu İşçi Seçme İmtihanının KPSSP1, KPSSP2, KPSSP18, KPSSP28, KPSSP47, KPSSP48 puan çeşitlerinin rastgele birinden 80 (seksen) ve üzeri puan almış olmak.

5) Giriş imtihanının son müracaat tarihinden evvelki 2 (iki) yıl içinde ÖSYM tarafından yapılan Yabancı Lisan Bilgisi Düzey Tespit İmtihanından (YDS) yahut Elektronik Yabancı Lisan İmtihanından (e-YDS) İngilizce, Almanca, Fransızca lisanlarının rastgele birinden en az (C) seviyesinde puan almış olmak yahut buna denkliği ÖSYM tarafından kabul edilen ve milletlerarası geçerliliği bulunan diğer bir evraka sahip olmak.

6) Aranılan kuralları taşıyan adaylardan KPSSP1, KPSSP2, KPSSP18, KPSSP28, KPSSP47, KPSSP48 puan cinslerinden, en yüksek puanı alan adaydan başlanarak yapılan sıralama sonucunda, atama yapılacak takım sayısının 20 (yirmi) katı aday ortasına (600 kişi) girmiş olmak.

7) Son sıradaki adayla tıpkı puana sahip olan adaylar da giriş imtihanına katılmaya hak kazanır

RESMİ İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir