Securitas Alarm’dan tatile çıkacak vatandaşlara güvenlik önerileri Açıklaması

Securitas Alarm, bayram tatiline giderken konut güvenliğinin unutmaması gerektiği ikazında bulunarak, güvenlik teklifleri paylaştı.

Şirketten yapılan açıklamaya nazaran, bayram tatili yaklaşırken, herkesi tatlı bir telaş sardı. Bazıları memleketlerindeki yakınlarını göremeye giderken, bazıları ise tabiatın ve kış tatilinin tadını çıkarmak için kent dışına çıkmaya hazırlanıyor. Fakat tatile giderken mesken güvenliğinin unutmaması gerekiyor.

Bu kapsamda, Securitas Alarm, tatile çıkacak vatandaşlara mesken güvenliğini artıracak kimi tekliflerde bulundu.

Seyahat planlarının zımnî tutulması

Securitas Alarm açıklamasına nazaran, tatile çıkarken seyahat planlarına dair kritik bilgilerin toplumsal medya ağlarında paylaşılmamasına itina gösterilmeli. Bir hırsız için en kıymetli bilgi konutun ne vakit boş kalacağı bilgisi olduğundan nereye gidildiği yahut meskene ne vakit dönüleceği asla paylaşmamalı.

Tatil gönderilerini paylaşmak için çabuk etmemek

Tıpkı pozisyon bilgileri üzere tatile ilişkin fotoğraf gibisi gönderileri yapmak için konuta dönene kadar beklenmesi gerekiyor.

Yolculuk öncesinde fırının ve bacanın incelenmesi

Ocaklar ve şömineler üzere ısıtma ekipmanları arızalandıklarında yahut bakımları aksatıldığında epeyce tehlikeli hale gelebilirler. Seyahat öncesinde fırının, bacanın incelenmesi, duman ve karbon monoksit detektörlerinin pillerini denetim edilmesi gerekiyor.

Öte yandan, kapıların konutun birinci savunma sınırı olmasından ötürü hakikat kilit kullanılması ehemmiyet taşıyor.

Aydınlatma en güçlü caydırıcılardan biri

Aydınlatma, dışarıda olsanız bile birinin meskende olabileceği yanılsamasını yarattığı için makus niyetli bireyleri ömür alanından uzak tutma misyonunu muvaffakiyetle yerine getiriyor. Apartman girişlerinin daima olarak aydınlatılması, istenmeyen ziyaretçilerin daha kapıya varmadan evvel fark edilmelerini sağlıyor. Alternatif olarak, bir konut güvenlik sisteminiz varsa, biri girişe gerçek yürüdüğünde ışıkları açmak için bir hareket sensörü kullanabilir.

Güçlü bir mesken alarm sistemi hırsızların en büyük kabusu

Ev güvenlik sistemleri, üstte sıralanan güvenlik tedbirlerinin tümünü barındırıyor ve gereksinim duyulduğunda meskene acil müdahale takımları gönderilmesini sağlıyor. Sensörler ile donatılan yeni jenerasyon alarm sistemleri kapılar, pencereler ve yatak odaları dahil meskenin tüm kısımlarını tıpkı anda koruyabiliyor. Güçlü ve profesyonel güvenlik sistemlerine dahil olan manzaralı alarm izleme özelliği ise polisin muhtaçlık halinde konuta gelmesi ve hatalıların yakalanması için gerekli görsel delile sahip olmalarını sağlıyor.

Securitas Güvenlik Alarm Sistemi ile konutta meydana gelebilecek hırsızlık, yangın, gaz kaçağı, su baskını, acil sıhhat ve panik durumları dahil tüm iç ve dış güvenlik gereksinimlerine karşı, en son teknolojik yenilikleri kullanarak geliştirdiği alarm sistemleri ve 7/24 hizmet veren alarm izleme hizmeti sayesinde oluşabilecek alarma karşı 8 saniye müdahale müddeti ile kullanıcılarını inançta tutuyor.

Securitas Alarm, 81 vilayette, 50 binin üzerinde aboneye hizmet sunuyor. Teknolojik güvenlik tahlillerini müşterilerine sunmak için küresel trendleri takip eden şirket, bu hususta kendini daima geliştiriyor. Türkiye’nin farklı lokasyanlarında hizmet veren birinci coğrafik izleme merkezine sahip olan Securitas Alarm, doğal afet üzere durumlarda da kesintisiz hizmet sunuyor.

Kaynak: AA / Muhammet Emin Horuz – İktisat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir