Pilot lavaboda hayatını kaybetti, havada korku dolu anlar!

The Sun’ın haberine nazaran uçağın kaptan pilotu 56 yaşındaki Iván Andaur, gece saat 11 civarında rahatsızlandı. Boeing 787’nin tuvaletine giden pilot burada kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

İki yardımcı pilot acil iniş için uçağı Panama City’deki Tocumen Milletlerarası Havaalanına yönlendirirken, uçakta bulunan bir hemşire ve iki doktor 56 yaşındaki Andaur’u kurtarmaya çalıştı.

HAVAYOLUNA ELEŞTİRİ

Kaptan pilot tüm müdahalelere karşın hayatını kaybetti. İsmi yalnızca Isadora olarak açıklanan hemşire, “Ne yazık ki yeterli bir resüsitasyon yapmak için gerekli gerece sahip değildik. LATAM’ın, tıbbi acil durumlar için protokolünü güzelleştirmesi gerekiyor.” dedi.

Yolculardan biri ise yardımcı pilotun kalkıştan yaklaşık 40 dakika sonra uçakta doktor olup olmadığını sorduğunu belirterek, “Pilotun rahatsızlanması nedeni ile acil iniş yapacağımız söylendi. İndiğimizde uçağı hemen tahliye etmemiz söylendi” dedi.

Yolcular Panama City’deki otellere yerleştirildi ve ertelenen uçuş salı günü gerçekleşti.

LATAM’DAN AÇIKLAMA

LATAM Havayolları’ndan yapılan açıklamada uçuş sırasında yolcuların güvenliği için gerekli tüm protokoller uygulandığı belirtildi ve “Tıbbi yardımlara karşın pilotumuz hayatını kaybetti. LATAM Group olarak bu olaydan derin hüzün duyuyor ve bu vesileyle çalışanımızın ailesine en içten başsağlığı dileklerimizi sunuyoruz” tabirleri yer aldı.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir