Oyuncu Damla Ersubaşı, hakkındaki iddialarla ilgili suç duyurusunda bulundu

Müge Işık, toplumsal medyada yaptığı paylaşımlarla, yakın arkadaşı olan Sihirli Annem’in ‘Tuğçe’si Damla Ersubaşı’nın, eşi Sönmez Işık’a müstehcen fotoğraflar gönderdiğini öne sürdü. Eskişehir’de oturan Ersubaşı, argümanların akabinde avukatı Ali Ünal ile birlikte adliyeye giderek Müge Işık hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’na şantaj, iftira, haberleşme ve özel hayatın kapalılığını ihlal, tehdit, şahsî dataların kaydedilmesi ve bilgilerin hukuka muhalif ele geçirilmesi savlarıyla ilgili cürüm duyurusunda bulundu.

“KİMSE ELİNİN KİRİNİ BENİM ÜZERİMDE TEMİZLEMESİN”

Adliye çıkışı gazetecilere konuşan Damla Ersubaşı, arkadaşı olan Işık’ın savlarına reaksiyon gösterdi. Ersubaşı, ‘Üç gündür çok sistematik bir biçimde tehdit ediliyorum, üstüme iftiralar atılıyor. Ben bunlara hukuk yoluyla yanıt veriyorum. Konuşulan üslupta karşılık verebilecek biri değilim. Lakin kimse elinin kirini benim üzerimden temizlemesin. Bugüne kadar hiç yüz kızartıcı bir davranışta bulunmadım. Kendi ayakları üzerinde duran ve 2 çocuğuna bakan bir anneyim. Bunlara maruz kalma nedenim boşanmış ve 2 çocuğuna bakan bir anne olmam mı? Bayanın, bayana yaptığı şiddete maruz kalıyorum anladığım kadarıyla. Sunacağım bütün kanıtlar mahkemede” dedi.

“BANA VE ÇOCUKLARIMA YAŞATILAN 3 GÜNÜN HESABI VERİLECEK”

“ÖLÜM TEHDİDİ ALDIM”

Sosyal medyanın yanı sıra cep telefonuna da tehdit bildirileri aldığını anlatan Ersubaşı, “Bana gelen iletilerinde ‘seni öldüreceğim, şu kadar saat ömrün var’ üzere tehditlerin hepsinin kanıtları var. Şu saatten sonra kimse’uzlaşalım, davayı geri çek’ diye aramasın. Zira üç gün boyunca yaşadığım ruhsal şiddeti ben bilirim, çocuklarım bilir. Benim yanımdaki arkadaşlarım bilir. İsmi geçen kim varsa, atılan iftiranın hesabını verecek. Toplumsal medya, cep telefonum üzerinden tehditler. Benim konutumun adresini herkes bilir oldu?” diye konuştu.

“ERİŞİM PÜRÜZÜ TALEP ETTİK”

Damla Ersubaşı’nın avukatı Ali Ünal da toplumsal medya paylaşımlarının kısa müddette yayıldığını ve buna karşılık erişim pürüzü de talep ettiklerini söyledi. Av. Ünal şunları söyledi: “Üç gündür Müge Işık isimli hanımefendi, toplumsal medyadan müvekkilim hakkında hem de aile hayatını etkileyecek biçimde çeşitli telaffuzlarda bulunuyor. Olayda tehdit, hakaret, ferdî dataların hukuka ters ele geçirilmesi, iftira var. Tabi bunlar toplumsal medyaya düştükten sonra, toplumsal medya hesapları da bunları sistematik bir halde yaymaya çalışıyorlar. Şu an maalesef olay farklı bir boyuta gitti. Burada 2 çocuk annesi bir bayanın önemli manada bir mağduriyeti kelam konusu. Bu mevzularla ilgili cürüm duyurusunda bulunduk. Hem de bunun yanında erişim mahzuru talep ettik. Bu hareketlerin yayılmasına aracılık edenler hakkında da gerekli süreçleri başlattık. Zira önemli bir mağduriyet kelam konusu, milyonlarca beşere ulaştı. Büsbütün hukuk çerçevesinde sorunu çözeceğiz.”

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Magazin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir