Otobüs bilet fiyatlarını indirdi! Firma saldırıya uğradı

Kayseri Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde bir firmanın yetkilileri, bilet fiyatlarını düşük tutan ve yükseltmeyen diğer bir firmanın yazıhanesine saldırdı.

Güvenlik kameraları tarafından da kaydedilen olayda saldırganlar, kapıları tekmeleyerek bilgisayarları ve yazıcıları yere fırlattı.

Olayı yatıştırmak için bölgeye çok sayıda polis takımı sevk edilirken, saldırganlar sözlerin alınması için emniyete götürüldü.

‘FİYATLARIMIZ TIPKI HALDE DEVAM EDECEK’

Akına uğrayan Firma Yetkilisi Mirza Binboğa, “Dün akşam saat 16.30 civarında karşı firmanın işletmecileri terminalde bulunan bir işletmeye, daha sonra bizim kendi işletmemize ‘fiyatları neden düşük yazıyorsunuz? Ankara’yı 250 TL’den 100TL’ye indirdik. İstanbul’un 600 TL bandında 300’e indirdik. Öteki vilayetlerde neredeyse yarı yarıya düştü. Bize niçin rekabet yapıyorsunuz? Neden fiyatları yükseltmiyorsunuz’ diye bizimle 1 aydır çekişiyorlardı. Biz yolcunun düşüklüğünden ötürü okul tatillerinde vatandaşın gidip, gelebilmesi için fiyatları aşağı çektik. ‘Neden aşağı çekiyorsunuz? Bizi mağdur ediyorsunuz’ diye yazıhanemize gelerek saldırmışlar. Biz kendilerinden şikayetçi olduk. Fiyatlarımız tıpkı halde devam edecek. Biz bu fiyatları yılbaşına kadar götüreceğiz. Şu anda okullar tatil, öğrencilerin ve ailelerinin kolay seyahat etmeleri için belirlediğimiz düşük fiyatlar devam edecek. Bize baskı kurarak, burada fiyatı zorla yükseltmeye çalışmak kadar terbiyesiz bir şey yoktur” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir