Odatv yazdı Emniyet harekete geçti… Basmane’de çok sayıda gözaltı

Odatv İzmir Haber Müdürü Gamze İşler’in İzmir’de Basmane semtindeki mülteci yoğunluğunu bahis alan haberi sonrası polis semtte aramalara başlayarak kaçak göçmenleri gözaltına almaya başladı. İzmir Emniyet Müdürü’nün buyruğu ile Göçmen İdaresi Şube Müdürlüğü süreçlere başladı. Operasyonların artarak süreceği öğrenildi.

İZMİR’İN SAHİPSİZ SEMTİ BASMANE

İzmir’in merkezinde bulunan Konak ilçesine bağlı Basmane’nin son halini Odatv görüntülemişti. İzmirlilerin gitmekten çekindiği bir yere dönüşen Basmane mültecilerin kendilerine hayat kurduğu bir alan haline döndü.

İLGİLİ HABER: Odatv gündemi belirledi

Avrupa’ya kaçmak için 70-80 TL karşılığındaki Basmane otellerine yerleşen kaçak göçmenler ise semtin uyuşturucu, fuhuş merkezine dönmesine neden olmuştu.

TWITER’DA TT OLDU

İzmir Basmane semtindeki Suriyeli yoğunluğuna dikkat çeken röportaj çok ses getirmiş “#Basmane” hashtagi ile gündem oldu.

İzmir’in Konak ilçesinin Basmane semtinde yaşayan mültecilerin kendilerine kurduğu ömrü kaydeden ve oradaki yabancı asıllı bireylerle konuşan Gamze İşler semtin tüm gerçeğini gözler önüne sermişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir