Nilüfer’de engelli istihdamı için protokol imzalandı


BURSA (İGFA) – Nilüfer Belediyesi ile Sofra Compass Küme, kıymetli bir toplumsal sorumluluk projesi için birinci adımı attı. Engelli vatandaşların toplumsal hayatın içinde daha faal rol almaları ve istihdamlarının artırılmasına yönelik gerçekleştirilen protokolle Nilüfer Belediyesi Bizim Konut Engelliler Toplumsal Ömür Takviye Merkezi’nin üçüncü katında Bizim Mesken Meslek Merkezi, eğitim planlarına uygun biçimde düzenlenecek.
Nilüfer Belediyesi Bizim Konut Meslek Merkezi iş koçları, eğitimleri planlayacak ve Sofra Grup’un branş eğitmenlerine yönelik eğitim çalışmaları gerçekleştirecek. Down sendromu, otizmi ve zihinsel manisi olan bireylerin işe hazırlık eğitimleri tamamlandıktan sonra da Sofra Grup’un hizmet verdiği özel kesim şirketlerinde paklık, catering, yiyecek ve içecek hazırlama ve data giriş işçisi olarak istihdamları sağlanacak.

Konuyla ilgili iş birliği protokolü Nilüfer Belediyesi Halk Evi’nde gerçekleşti. İmza merasimi öncesinde konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, engelli vatandaşları önemsediklerini belirterek, bahisle ilgili çalışma başlatan şirket ve yöneticilerini tebrik etti. Mevzuyla ilgili gereksinimin farkında olduklarını belirten Özdemir, bu tıp çalışma ve projeleri arttırmak için çalıştıklarını vurguladı.

Sofra Compass Küme Bursa Bölge Yöneticisi Aydın Yarıcı ise çok hoş bir projenin hayata geçtiğini belirterek, kendilerinin de farkındalık oluşturmayı istediklerini kaydetti. Yola çıkarken Nilüfer Belediyesi’nin deneyiminden faydalandıklarını da lisana getiren Yarıcı, Nilüfer Belediye Başkanı Özdemir ve ekibine teşekkür etti.

Konuşmaların akabinde imza merasimine geçildi. Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir ve Sofra Compass Küme Bursa Bölge Yöneticisi Aydın Yarıcı’nın protokolleri imzalamasının akabinde toplumsal yarar odaklı proje hayata geçti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir