Mantardan zehirlenen 3 kişi hayatını kaybetti! 6 kişinin durumu kritik

Yusuf Yavuz, eşi Emine Yavuz ve gelini Tuğba Yavuz ile hafta sonu ormandan topladıkları mantarlardan yemek yaparak yedi.

Aileden haber alamayan yakınları, meskene gittiklerinde 3 kişiyi baygın buldu. Sıhhat gruplarına haber verilmesiyle Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırılan 3 kişi, buradan Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesi’ne sevk edildi.

Yusuf Yavuz, Emine Yavuz ve Tuğba Yavuz yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

ORDU VE SAMSUN’DA MANTAR ZEHİRLENMESİ: 6 KİŞİNİN DURUMU KRİTİK

Ordu’nun Ünye ilçesinde birebir aileden 1’i çocuk 6 kişi, mantardan zehirlendi. Şuuru kapalı olan 6 kişinin hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi. Samsun’da da Emel G.’nin (69) mantardan zehirlendiği bildirildi.

Ünye ilçesi Çatak Mahallesi’nde Fidan (56), Adem (44), Nursen (34), Fatma (46), Efe Eymen Yıldıran (10) ile Elmas Beldek (59), ormandan toplanan mantar ile yapılan yemeği yedi. Bir mühlet sonra aile bireyleri kötüleşti. Kusma, mide bulantısı ve karın ağrısı şikayetleriyle Ünye Devlet Hastanesi’ne başvuran ailenin mantardan zehirlendiği belirlendi. Birinci müdahale sonrası 5 kişi Samsun’a, 1 kişi özel bir hastaneye sevk edildi. Şuuru kapalı olan 6 kişinin hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi.

Samsun’un Atakum ilçesi Esenevler Mahallesi’nde de yediği mantardan zehirlendiği belirlenen Emel G., Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir