Manisa’da kartlı sayaç dönüşüm işlemleri başladı


MANİSA (İGFA) – Manisalılar, verdiği sözleri tutarak kendilerini kartlı sayaç azabından kurtardığı için Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Ferdi Zeyrek’e teşekkür etti.

Zamanında kartlı sayacı değiştirmek için çok uğraştıklarını lakin bir türlü tahlil bulamadıklarını anlatan Nigar Levent, “Özellikle yalnız yaşayan beşerler için bu kartlı sayaç azaptı. Değiştirmek için çok uğraşmıştık, olmamıştı. Lakin artık çok kolay, çok rahat, çok mutluyuz. Kısa müddette işimizi hallettik. Yani her an su mu bitti. Susuz mu kaldım. Derdim olmayacak. Ferdi Lidere çok teşekkür ediyorum” dedi.

Manisalılara verdiği sözleri tutmaya devam eden Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Ferdi Zeyrek, mecburî kartlı sayaç uygulamasının kaldırıldığını duyurmuş ve 1 Haziran prestijiyle kartlı sayaçlarını mekanik sayaca dönüştürmek isteyen Manisalıların, MASKİ takımları aracılığı ile süreçlerini yapabileceklerinin muştusunu vermişti. Merkez ve ilçelerde Manisa Su ve Kanalizasyon Yönetimi (MASKİ) evrak kayıt ünitesine müracaat eden Manisalıların, dönüşüm süreçleri başlatıldı. Yönetime dilekçe veren vatandaşlar sırasıyla aranarak merkezde Abone İşleri Daire Başkanlığına ilçelerde ise MASKİ ilçe şeflikleri abone ünitesine süreçlerini gerçekleştirmek üzere davet ediliyor. Akabinde aboneliğini sonlandırması halinde geri ödenecek olan depozito fiyatlarının yatırılmasıyla dönüşüm süreçleri başlatılıyor.

SAYAÇ SÖKME, TAKMA FİYATI, ABONE KONTRAT FİYATI VE MEKANİK SAYACA DÖNÜŞÜM FİYATI ÜZERE SÜREÇLER ÜCRETSİZ

Kartlı sayaç dönüşüm süreçlerinde sayaç sökme, takma fiyatı, abone mukavele fiyatı ve mekanik sayaca dönüşüm fiyatı üzere süreçler, abonelere fiyatsız olarak yapılıyor. Aboneler, meskenlerde yalnızca 45 metreküp aktüel su fiyatı karşılığı depozito fiyatı ödeyerek kartlı sayaçlarını mekanik sayaca dönüştürebiliyor. Depozito olarak abonelerden alınan bedel de yasal olarak alınmak zorunda olan ve MASKİ’nin kasasında emanet olarak duracak bir bedel. Aboneler, bu fiyatı aboneliklerini sonlandırmaları halinde yönetimden geri almak üzere teminat bedeli olarak ödüyorlar. Uzun müddettir kartlı sayaçlarını değiştiremeyen Manisalılar, kısa müddette dönüşüm süreçlerini yapmaya başladı. Hizmetten duyduklarını memnuniyeti paylaşan yurttaşlar, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Ferdi Zeyrek’e teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir