Jude Bellingham: “Ben para için takım seçmem Real Madrid, en büyük kulüp”

La Liga devi Real Madrid, evvelki gün yaptığı açıklamayla Borussia Dortmund’dan Jude Bellingham’ın transferini duyurdu.

Real Madrid Başkanı Florentino Perez’in katılımıyla bugün Jude Bellingham için imza merasimi düzenlendi.

İmza merasiminden açıklamalarda bulunan Jude Bellingham 5 numarayı tercih etme sebebiyle ilgili, “5 numarayı giymeme müsaade verdiği için Jesus Vallejo’ya teşekkür ediyorum. Forma değiştirme konusunda çok âlâ davrandı ve ona minnettarım. Zinedene Zidane’a ne kadar hayran olduğumu birçok röportajda söyledim. Onunla birebir olmaya çalışmıyorum lakin ne kadar büyük bir oyuncu olduğunu söylemeye gerek yok.” dedi.

Daha evvel giydiği forma numarasıyla ilgili ise Bellingham, “22 numara benim için çok manalı bir numara. Kalbimde hala 22’yim lakin yalnızca formamda 5 yazıyor. Gelecekte neler olacağınız göreceğiz lakin şu anda bu numarayı giyme onuruna sahip olduğum için çok memnunum.” tabirlerini kullandı.

Ayrıca başarılı yıldız Bellingham, “Ben para için kadro seçmem. Real Madrid, en büyük kulüp” formunda konuştu.

KANE VE MBAPPE TRANSFERLERİ

İngiltere Ulusal Kadrosu’ndan grup arkadaşı Harry Kane ve Paris Saint Germain’in yıldızı Kylian Mbappe’yle ilgili de konuşan Bellingham, transfer bahisleriyle ilgili yorum yapmak istemediğini söyledi.

Bellingham açıklamasında, “İkisi de olağanüstü oyuncular lakin durumlarını bilmiyorum. Kylian Mbappe ile kim oynamak istemez ki? Harry Kane’le ilgili yorum yapamam. O dünya çapında bir oyuncu ve benim ulusal ekibimin kaptanı. Oyuncu ve insan olarak seviyorum.” tabirlerini kullandı.

JUDE BELLINGHAM’IN KARİYERİ

Futbol mesleğine İngiliz grubu Birmingham City’nin altyapısında başlayan Jude Bellingham, 2019/20 döneminde A ekibe yükseldi.

Birmingham’da A ekibe yükseldiği dönemden bir dönem sonra Bundesliga grubu Borussia Dortmund’a transfer olan Jude Bellingham, burada gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çekti.

Borussia Dortmund’la 2020/21 döneminde Almanya Kupası’nı kazanan Jude Bellingham, geride kalan dönemde Bundesliga’da dönemin en düzgün oyuncusu mükafatına layık görüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir