İzmir’de kadın düşmanı siyasete karşı ‘mor yaşam zinciri’

İZMİR – Yerleşke Cadıları, İzmir’de “mor hayat zinciri” hareketi düzenledi. Karşıyaka Çarşı girişinde bir ortaya gelen bayanlar, katledilen bayanların fotoğrafları ile zincir oluşturdu. Akabinde yürüyüşe geçen bayanlar sık sık “Susmuyoruz, korkmuyoruz, itaat etmiyoruz” ve “AKP’den hesabı bayanlar soracak” sloganları attı.

Yürüyüşün akabinde bayanlar ismine açıklama yapan Zilan Kubat, 14 Mayıs seçimlerinde yaşanan usulsüzlüklere dikkat çekerek, “Tüm hilelere karşın Erdoğan’ın yüzde 49,5 oy olarak birinci cinste galip olamaması AKP iktidarının kaybettiği gücü gösteriyor. 22 yılda hayatlarımızın her anını denetleyen, halkı fakirleştiren, niyet ve tabir özgürlüğüne ket vuran, binlerce insanı haksız yere tutuklayan, bayan katillerini, tecavüzcüleri ödüllendiren bir iktidar gerçekliğinden kelam ediyoruz” dedi.

Kubat, şöyle devam etti: “Örgütlü bayan düşmanlığının, gericiliğin karşısında gayretimizi yükseltmekten vazgeçmeyeceğiz. Bizlere dayatılan geleceksizliğe, yoksulluğa genç bayanlar olarak yanıtımız çaba etmek olacak. Buradan tekrar tüm bayanlara sesleniyoruz. Bize ömrü dar eden bu karanlık faşist iktidar yenilmez değil. Sen de ortamıza katıl, bayan düşmanlarına, Erdoğan’a oy yok davetini birlikte büyütelim. (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir