İzmir Büyükşehir Belediyesi evde bakım hizmetinin kapsamını genişletti

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda engelli, yatalak hasta, kronik hasta ve yaşlılar için meskende bakım hizmetini 30 ilçeye yayan İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi, projenin kapsamını genişletti. Artık projeden faydalanan hastaların konutlarında diş tedavisi olması mümkün.

EVDE GEREKLI TÜM TEDBİRLERİ ALIYORUZ

İzmir Büyükşehir Belediyesi Konutta Bakım Ünitesi Diş Doktoru Eda Karakoç, “Diş hizmetlerine yeni başladık. Taşınabilir diş ünitemiz var ve bu sayede hastalarımızın dişini çekebiliyor, röntgen alıyor, dolgu yapıyor ve diş taşı paklığı hizmeti verebiliyoruz. Meskende bu hizmeti almak isteyen muhtaçlık sahibi yurttaşlarımıza her hususta yardımcı olmaya çalışıyoruz. Konutta gerekli tüm tedbirleri alabiliyoruz. Ünitemizin içerisinde dolgu yaparken, çürüğü temizlerken kullandığımız gereçler var. Diş tabipleri açısından en kıymetli şeylerin başında sinema almak gelir zira dişlerin altını görmeden sürece başlamayız ve artık diş röntgeni çekebiliyoruz” dedi.

EVDE RÖNTGEN BILE ÇEKTI ÇOK ŞAŞIRDIK

63 yaşındaki Güzin Kocatur, Eşrefpaşa Hastanesi’nin konutta bakım hizmetinden daha evvel yararlandığını lisana getirerek, “Pandemiden sonra dışarıya çıkamadık. Eşim konutta yatalak ben de ona bakmak zorundayım. Sağ olsun Eşrefpaşa Hastanesi uzman hekimleri konutta hem eşimin hem de benim tahlillerimi yapıyor. Ben ve eşim diş doktoruna gidemedik bu türlü bir hizmetin de olduğunu duyunca çabucak hastaneyi arayıp randevu aldık. Diş hekimimiz geldi ve çok ilgilendi. Meskende röntgen bile çekti; çok şaşırdık. Eşimin kanal tedavisine başlandı. Benim de diş temizliğim yapıldı. Bu hizmetleri almak biz yaşlılar açısından son derece önemli” diye konuştu.

Evde Bakım Takımı doktor, hemşire, acil tıp teknisyeni, toplumsal hizmetler uzmanı, psikolog, diyetisyen, diş hekimi ve fizyoterapistten oluşuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir