İtalya’da huzurevinde yangın çıktı: 6 kişi hayatını kaybetti 81 kişi yaralandı

İtalya’nın Milano kentindeki huzurevinde gece saatlerinde çıkan yangında 6 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

İtalyan İtfaiyesinin (Vigili del Fuoco) Twitter hesabından yapılan paylaşımda, Milano’daki Cinquecento Caddesi’ndeki huzurevinde gece 01.20’de çıkan yangında 6 kişinin ömrünü yitirdiği, zehirlenen çok sayıda kişinin hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Yangına müdahale eden itfaiye takımlarının onlarca kişiyi kurtardığı söz edildi.

Olayın nedenine ait araştırmanın sürdüğü kaydedildi.

Hastanelere kaldırılan 16 kişinin durumu ciddi

İtalyan basınındaki haberlerde Milano’nun güneyindeki huzurevinde çıkan yangında zehirlenme sebebiyle 81 kişinin etraftaki hastanelere kaldırıldığı, bu bireylerden 16’sının durumunun önemli, 65’inin hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi.

Olayda hayatını kaybedenlerin 5’inin bayan, birinin erkek huzurevi sakini olduğu, 6 şahıstan 2’sinin yanarak, 4’ünün de dumandan zehirlenerek can verdiği belirtildi.

Milano Belediyesinin sahibi olduğu ve bir kooperatif tarafından yönetim edilen 210 yatak kapasiteli huzurevinde hastane hizmetlerine muhtaçlık duymayan lakin kendi kendine kâfi olamayan yaşlıların kaldığı ve olay sırasında 167 kişinin huzurevinde bulunduğu bilgisi paylaşıldı.

Yangının çıktığı huzurevinde sabah erken saatlerde incelemelerde bulunan Milano Belediye Başkanı Giuseppe Sala, gazetecilere yaptığı açıklamada,

“Yangın denetim altına alındı. Bu çeşit hadiselerde durum çok daha makûs olabilirdi fakat 6 mevt olması da ağır bir bilanço. Umarım hastanede durumu kritik olanlardan bu sayıya eklenen öbürleri olmaz.”

diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir