Irak’ta kan donduran cinayet! 7 yaşındaki kız çocuğu tecavüz edilerek öldürüldü

Irak‘ta dün kan donduran bir cinayet işlendi. Basra kentinde 7 yaşındaki kız çocuğunu şeker mazereti ile kandıran saldırgan, çocuğa tecavüz etmesinin akabinde boğarak öldürdü. Cinayetin akabinde bölgedeki güvenlik kamerası imajlarından tespit edilen saldırgan, polis tarafından saatler sonra yakalandı.

OĞLUNU ÖLDÜRDÜĞÜ İÇİN CEZAEVİNE GİRMİŞ

İşlediği cinayeti itiraf eden cani, polis eşliğinde olay yerine götürülerek cinayeti nasıl işlediği anlattırıldı. Saldırgan, çocuğun cesedini ise çöpe attığını açıkladı. Saldırganın oğlunu öldürmekten mahpusa girdiği ve 6 yıl sonra aftan yararlanarak özgür kaldığı ortaya çıktı.

CUMHURBAŞKANI DEVREYE GİRDİ

Irak Cumhurbaşkanı Abdüllatif Reşit katilin en ağır formda cezalandırılması gerektiğini vurguladı. Bu üzere hatalarda caydırıcı sağlam ve kararlı olması gerektiğine dikkat çeken Reşit, vatandaşların güvenliğini, özgürlüğünü ve onurunu korumak gerektiğini tabir etti.

İDAM TALEBİ

Irak Çocuk Örgütü ise, katilin idam edilmesini istedi. Irak Çocuk Örgütü üyesi Reca Ahmet, katilin asılarak mevt cezası uygulaması davetinde bulunarak, bu üzere cinayetlerin uyuşturucu unsurlara karşı çabanın değerini gözler önüne serdiğini lisana getirdi. Irak İçişleri Bakanlığı verilerine göre, Irak’taki hataların yüzde 80’den fazlasının uyuşturucu kullanan şahıslar tarafından işleniyor.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir