İlişki uzmanı aşka dair üç toksik ilişki davranışını sıraladı

Bir alakaya girerken dikkat edilmesi gereken kimi davranışlar olduğunu vurgulayan Kate Mansfield, karşı tarafta görüldüğü anda uzaklaşılması gereken 3 toksik davranış biçimini aktardı.

1. KAÇINMA

Mansfield, kaçınma davranışının “büyük ve fark edilmesi zor” olduğunu zira kendini “küçük ve incelikli” hallerde gösterdiğini argüman ediyor. Yeniden de ilgi için “ölümcül” tesirleri olabileceğini söylüyor.

Verdiği örnekler ortasında uzun mühlet flört etmekten kaçınmak ve yalnızlıktan kaçınmak için çok “meşgul” olmak, dijital akış programlarını arka arda izlemek ve kendi aşk hayatından ödün verirken arkadaşlara ve aileye çok bağlanmak yer alıyor.

Eğer bu tip davranışlar mevcutsa, Mansfield, meditasyon yapmayı ve “her gün iç dünyanızla irtibat kurmak için vakit ayırmayı” öneriyor. Ayrıyeten yavaşlamanın ve hisleri hissetmenin de değerli olduğunu söyledi.

2. TAKINTI VE FANTEZİ

İlişki uzmanı, ikinci davranış biçimi için, “Burası, onları tanımak için vakit ayırmak yerine, kim olmasını istediğimizi yansıttığımız yer,” dedi.

İnsanların “gerçek bir bağlantı riskini almaktansa bir fantezide kaybolabileceğini” tez eden Mansfield, örnek olarak konuşmak yerine mesajlaşmayı ve aylarca buluşmaktan kaçınmayı verdi.

Uzman, “Kendiniz için, mesajlaşmanın bir haftadan fazla olmasına müsaade vermemek ve biriyle ilişki kurduktan çabucak sonra bir telefon görüşmesi ve akabinde bir kahve randevusu ayarlamak üzere kimi kurallar koyun” dedi.

3. DERT VE DERTLİ BAĞLANMA

Mansfield, terk edilme meseleleri yaşayan insanların çoklukla “muhtaç, yapışkan ve endişeli” olduğunu söylüyor. 

Buna örnek olan davranışlar ortasında çok erken bağlanma, fazla iletileşmek, çok verici olmak ve zayıf hudutlara sahip olmak yer alıyor.

Kate ekledi: “Eğer bu sizseniz, sevgili olacağınız şahıslara daha az bağlı hissetmek için kendi hayatınızı eğlenceli şeyler, hobiler ve yeni arkadaşlarla doldurmanın yanı sıra katiyen profesyonel bir yardım almanızı tavsiye ederim.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir