İki kişiyi öldüren polis: Profesyonelliğimi korudum

Bursa’da arabadan indirdiği eski eşi Yasemin Ağır (45) ile yanındaki Yahya Aydın’ı (48) tabancayla vurarak öldürüp, yoldan geçen Şeyma Meşhur’un (17) ise yaralanmasına neden olan polis Bilal Ağır (50), mahkemedeki savunmasında profesyonelliğini sonuna kadar koruduğunu söyledi.

Bursa Vilayet Emniyet Müdürlüğü’nde misyonlu Bilal Ağır, geçen yıl 12 Şubat’ta Akademi Caddesi’nde Yasemin Ağır ile Yahya Aydın’ın içinde bulunduğu arabanın önünü kesti. Bilal Ağır, Yasemin Ağır ile Yahya Aydın’ı darp edip, akabinde da ateş açtı. Yasemin Ağır ve Yahya Aydın öldü, seken kurşunlardan biri yolda yürüyen 17 yaşındaki Şeyma Meşhur’u yaraladı. Gözaltına alınan Bilal Ağır tutuklandı.

Bursa 7’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘tasarlayarak eski eşi öldürme’ ve ‘tasarlayarak öldürme’ kabahatlerinden 2 kere ağırlaştırılmış müebbet, ‘olası kastla nitelikli yaralama’ kabahatinden ise 7 yıla kadar mahpus cezası istemiyle hakkında dava açılan Bilal Ağır’ın yargılanmasına devam edildi. DHA’nın haberine nazaran duruşmaya Bilal Ağır, Yasemin Ağır’ın yakınları, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı vekilleri, taraf avukatları ile Bursa Barosu Bayan Hakları Komitesi vekilleri katıldı. Duruşmada şahit olarak dinlenen, Yasemin Ağır’ın teyzesi Firdevs Ulutaş, sanığın olay günü kendisine telefon ettiğini ve yeğenini vurduğunu söylediğini belirtti.

‘OLAY DENETİMDEN ÇIKMASIN DİYE ÇOK UĞRAŞ VERDİM’

Bilal Ağır, 32 yıllık polis memuru olarak vazife yaptığını belirterek, eski eşi ile yanındaki arkadaşını öldürmemek için profesyonelliğini son ana kadar koruduğunu söyledi. Yahya Aydın’ın üzerinde silah olduğunu düşündüğünü belirten Bilal Ağır, “Eski eşim ile yanındaki arkadaşını öldürmemek için profesyonelliğimi son ana kadar korudum. Olayın denetimden çıkmaması için çok uğraş verdim. Keşke onlar ölmeseydi de ben ölseydim” dedi.

Şeyma Meşhur’un ilgisi olmadığı halde yaralandığı için keder duyduğunu söyleyen Bilal Ağır, mermi isabet ettiği gerekçesiyle ziyan gördüğü belirtilen ambulansın ziyanına ise kendisinin sebep olmadığını düşündüğünü, fakat yeniden de ziyanı karşılayabileceğini söz etti. Duruşma haziran ayına ertelendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir