İBB Başkanı İmamoğlu: Bu şehir eşitlikle yönetildikçe çözülmeyecek sorunu yok

İBB ve Kartal Belediyesi, Kartallıların uzun yıllardır kâbusu haline gelen su baskınlarına karşı gayret etmeye devam ediyor. 2019 yılından bu yana, Kartal’ın tüm mahallelerinde devam eden altyapı çalışmalarında, son olarak; Uğur Mumcu Mahallesi’ndeki su baskını açısından tehlikeli olarak gösterilen, Şehit Turan Damgacı Sokak’ta yeni bir çalışma başlatıldı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kartal Belediye Lideri Gökhan Yüksel ile bir arada Şehit Turan Damgacı Sokak’a gelerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

“SUYUN PARTİSİ OLMAZ, SUYUN SİYASETİ HİÇ OLMAZ”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, konuşmasını, kendisini dinleyen vatandaşlara daha kolay ulaşabilmek için, alanda çalışan ekskavatör üzerine çıkarak gerçekleştirdi.

Ekskavatör üzerinden kendisini dinleyenlere seslenen Lider İmamoğlu; “Uğur Mumcu Mahallesi’ndeyiz. Uğur Mumcu’nun ismine bile hizmet etmek bir onurdur. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, altyapı probleminde en hassas yöneticilerimizden biri. Bu çağda bu imgeler bize yakışmaz. İstanbul’a hiç yakışmaz. Onun için ağır bir yatırım yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Suyun partisi olmaz, suyun siyaseti hiç olmaz. Bu çalışmaların bugüne kadar kalmaması, çok daha evvel yapılması lazımdı. Bizde ayrım yok. Biz vatandaşımıza eşit olarak bakıyoruz. Bu kent, daima bir arada adaletle, eşitlikle yönetildikçe çözülmeyecek sorunu yok. Yapılmayacak işi yok. Tüm çalışanlarımıza ve tüm Kartal halkına sonsuz teşekkür ediyoruz” sözlerini kullandı.

“ÇALIŞMALARI BÜYÜK BİR TİTİZLİKLE GERÇEKLEŞTİRİYOR”

Göreve geldikleri günden bu yana yalnızca Kartal’da altyapı çalışmalarının 5 kat büyüdüğüne dikkat çeken İmamoğlu, Lider Gökhan Yüksel’e, İBB ile birlikte tüm çalışmaları büyük bir titizlikle gerçekleştirdiği için teşekkür etti.

“KARTAL UZUN YILLAR ALTYAPI YATIRIMLARINDAN MAHRUMDU”

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal’da çok uzun yıllar sonra altyapı yatırımlarının gerçekleştiğine dikkat çekerek, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na Kartal’da gerçekleştirdiği çalışmalar için teşekkür etti.

Başkan Gökhan Yüksel, kelamlarını şöyle sürdürdü: “Şu an Kartal’ın tüm mahallelerinde hem yağmur suyu kanalı çalışmalarımız hem atık suyu çalışmalarımız devam ediyor. Uğur Mumcu’da hem sel imajlarını önlerken hem de artık pis sular ve atık su denizle buluşmayacak. Kolay bir iş değil, çok zahmetli bir iş. Bazen sizi yoruyoruz. Ancak Kartal’da birinci sefer görüyorsunuz bu çalışmaları. Kartal halkı ismine, bu çalışmaların talimatını veren, emeği geçen ve yerinde de inceleyip sıkı takibini yapan Büyükşehir Belediye Liderimiz Ekrem İmamoğlu’na sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.”

Başkan İmamoğlu ve Lider Yüksel, incelemenin akabinde bölgedeki halkı ziyaret ederek problemlerini dinledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir