HaberTürk yazarı: Davutoğlu’nun sözleri, masadaki bazı partilerde rahatsızlık yarattı, endişeye yol açtı

HaberTürk yazarı Bülent Aydemir, geçen günlerde 10. toplantısını yapan Altılı Masa’daki son gelişmeleri köşesine taşıdı. Aydemir, “Cumhurbaşkanının masa üyelerinden biri olması gerektiği konusunda genel bir kanaat var, fakat dediğim üzere toplantıda isim konuşulmadı” tabirini kullandı. 

Aydemir, “Genel liderler ortasında ortak cumhurbaşkanı adayının tespiti ile ilgili istişarelerin başlatılmasına karar verildi. Ocak sonu şubat başında cumhurbaşkanı adayı da netleşmiş olur” dedi. 

Aydemir ayrıca, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun, “Cumhurbaşkanı ve yardımcılarının yüklü olduğu ortak bir süreç ilerleyecek. Cumhurbaşkanı içeriden yahut dışarıdan olsun, genel liderler karar süreçlerinin içerisinde olacak. Genel liderler, cumhurbaşkanı üzere her stratejik kararda imza yetkisine sahip olacak” kelamlarının, “masa üyesi kimi partilerde rahatsızlık yarattığını, bu halde söz edilmesinin vatandaşın başında telaşa yol açacağının” tabir edildiğini yazdı. 


TIKLAYIN – Davutoğlu: Cumhurbaşkanı içeriden yahut dışarıdan olsun, Genel Liderler her kararda direkt Cumhurbaşkanı üzere imza yetkisine sahip olacak

TIKLAYIN – AKP’den, Davutoğlu’nun, “cumhurbaşkanının imza yetkisi” açıklamasına tepki

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir