Gaziantep FK’den tepki: “Abartmıyoruz, vicdanımız sızlıyor!”

TFF’nin Gaziantep FK-Beşiktaş maçında N’Koudou ve Kitsiou ortasında yaşanan konuma dair VAR kayıtlarını yayınlamasının akabinde Gaziantep FK, Twitter hesabından bir açıklama yaptı.

Kevin N’Koudou’nun Stelios Kitsiou’ya müdahalesine hakem Atilla Karaoğlan‘ın “Abartıyor ağabey” biçiminde cevap vermesine göndermede bulunan kırmızı-siyahlı grup yaptığı paylaşımda, “Oyuncumuza atılan baş sonrası; VAR hakemlerinin ısrarlı şiddet ihtarına karşın Atilla Karaoğlan’ın yorumu: “ABARTIYOR ABİ!” Abartmıyoruz, VİCDANIMIZ sızlıyor! Türkiye Futbol Federasyonumuza, göstermiş oldukları şeffaflıktan ötürü teşekkür ederiz.” tabirleri kullanıldı.

“VAR uyarıyor, yeniden karar değişmiyor”

Yaşanan gelişmelerin akabinde beIN Sports Haber yayınına telefon ile bağlanan Gaziantep FK Başkanı Cevdet Akınal, “TFF’yi kutluyorum, tarihi bir karar aldılar. Çok hoş bir iş yaptılar. Bu büsbütün bir hakem yanılgısı. Olay olduğunda ‘Kırık yok, ondan kırmızı göstermedi’ dedim. VAR’dakiler uyarıyor, orta hakem hala bildiğini okuyor. Olan Anadolu kulüplerine oluyor. Hakemler artık biraz daha dikkatli davranacaktır. Bizler müzdarip durumdayız.” kelamlarını sarf etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir