Faizsiz evlilik kredisi ne zaman verilecek? 150 bin lira evlilik kredisinde son gelişmeler

Yeni evlenecek çiftlere evlilik kredisinin müracaat tarihi ve kaideleri üzere ayrıntılar merak ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından AK Parti Seçim Beyannamesi olarak açıklanan evlilik kredisinin detayları son günlerde ağır biçimde araştırma konusu oldu. İşte, 150 bin lira evlilik kredisinde son gelişmeler…

EVLİLİK KREDİSİ NE KADAR OLACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı’nda dikkat çeken vaatlerden biri de faizsiz evlilik kredisi olmuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni evlenen çiftlere faizsiz 150 bin lira evlilik kredisi vereceklerini duyurmuştu.

EVLİLİK KREDİSİ NE VAKİT VERİLECEK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Parti Seçim Beyannamesinde açıklanan evlilik kredisi müracaat tarihine ait şimdi bir tarih açıklaması yapılmadı.

Resmi bir açıklama yapılır yapılmaz haberimizden öğrenebilirsiniz.

EVLİLİK KREDİSİ HAKKINDAKİ BEYANNAME

Evlilik kredisiyle ilgili yapılan açıklama şu biçimde;

“Yeni evlilikleri teşvik etmek üzere, Aile ve Gençlik Bankası üzerinden yeni evlenen çiftlere iki yılı geri ödemesiz 48 ay vadeli 150 bin lira faizsiz evlilik kredisi vereceğiz. Ayrıyeten, Aile ve Gençlik Bankasının faaliyetleri ortasında, çocukların eğitimi başta olmak üzere aile kurumunu koruyan ve güçlendiren çeşitli hizmetler de desteklenebilecektir.

Bu üç ögeli programın Gelir Tamamlayıcı Aile Dayanak Sistemi ile ahengini gözetecek, programlar ortasındaki dengeyi, çalışma hayatında yer almayı caydırmayacak bir düzeyde kuracağız.

Sosyal takviye programlarımız ekonomik ve toplumsal yan tesirleri de dikkate alınarak gözden geçirilecek, aile bütünlüğünü kollayıcı ve geliştirici vasfı güçlendirilecektir.

Sosyal yardımlardan yararlanma şartlarını standardize edeceğiz. Annelere olduğu üzere babaların da esnek çalışma imkanlarını genişleteceğiz. Bayan ve erkeğin evlilik bağıyla kurulan aileyi her türlü ziyanlı eğilimden gözetici önlemler alacağız.” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir