Emlakçıdan ev almak isteyen müşterisine akılalmaz tuzak

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya nazaran, polise başvuran A.K. isimli şahıs, Tece Mahallesi’nde mesken almak için Faziletli ilçesindeki bir banka şubesinden 1 milyon 700 bin lira kredi çektiğini, paralarla birlikte kendisine aracı olan emlakçı çalışanlarıyla tapu dairesine gitmek yerine çeşitli mazeretlerle emlak ofisine götürüldüğünü, bu sırada araçta bıraktığı 1 milyon lira paranın çalındığını belirterek şikayetçi oldu.

Şikayet üzerine harekete geçen Mersin Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü takımları, civardaki güvenlik kamera kayıtlarını incelemeye aldı.

Yapılan inceleme ve araştırmalar sonucunda, müşteriye ilişkin aracın park halindeki kapısının uzaktan kumanda ile açıldığı ve emlakçı çalışanları A.C. ve G.S ile irtibatlı olan E.D.B tarafından araç içerisindeki 1 milyon liranın çalınarak yakındaki araçta bekleyen B.M. ile birlikte olay yerinden kaçtıkları belirlendi.

Araştırmalarına titizlikle devam eden takımlar, zanlıların paraları ormanlık alana ticari taksi ile gelen A.M. isimli şahsa verdiği, bu şahsın da paraları daha sonra geri almak üzere farklı kuyumculara verdiği tespit edildi. Bu kuyumculara ilişkin güvenlik kamerası imajlarında ise verilen paraların A.M.’nin eşi D.M. tarafından bir kısmı altın olacak halde geri alındığı belirlendi.

Elde edilen bilgiler doğrultusunda Hırsızlık ve Yankesicilik Ofis Amirliği takımlarınca düzenlenen operasyonda, emlakçı çalışanları A.S. ve G.S ile birlikte suça karıştıkları belirlenen B.M., D.M., E.D.B. ve İ.K. gözaltına alındı. Operasyonda ele geçirilen paraların bir kısmı müştekiye teslim edilirken, süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen şüphelilerden D.M. ‘adli kontrol’ kaidesiyle hür bırakılırken, öbürleri tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir