Emlak Katılım’dan dokuz ayda 1 milyar 462 milyon lira net kar

Emlak İştirak’ten yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Emlak İştirak Genel Müdürü İlker Sırtkaya, her alanda gelişmeyi ve büyümeyi sürdürmeye devam edecekleri bir yol haritası için çalıştıklarını belirterek, Emlak İştirak olarak çok verimli geçirdikleri bir üçüncü çeyreği daha geride bıraktıklarını vurguladı.

Sırtkaya, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Topladığımız fonlar 77.5 milyar TL’ye ulaşırken piyasalara olan fon dayanağımız 39.2 milyar TL’ye ulaşmıştır. Etkin büyüklüğümüz yılın birinci yarısında 59.6 milyar TL iken üçüncü çeyrekte büyüklüğümüzü 93.1 milyar TL’ye çıkararak kıymetli bir büyüme kaydettik ve ülke iktisadına 46 milyar TL katkı sağladık.

Karlılığımız ise 1 milyar 462 TL olmuştur. Bu periyotta, şube sayımızı 80’e çıkararak hizmet ağımızı genişletmeye devam ettik. 1.231 şahsa ulaşan çalışan sayımız ile istihdama katkı sunmaya devam ederken Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi tarafından başlatılan Genç İştirak programı kapsamında yeni mezun gençlerin istihdamına da ehemmiyet veriyoruz.”

Yenilikçi eserlerle farklı alanlarda değerli hizmetler sunduklarını aktaran Sırtkaya, “Geçtiğimiz periyot hizmete aldığımız ve fon sahibinin birikimini yatıracağı alanı seçebilme imkânı tanınan “Proje Tercihli Özel Fon Havuzu” uygulamamızda önemli bir müşteri sayısına ulaştık. Ayrıyeten, T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın önderliğinde kamu bankalarının paydaş olduğu KAD-SİS (Kuyumcu Altın Değerleme Sistemi) projesi ile hurda altın toplama suratının artırılması, daha geniş kitlelere ulaşılması ve yastık altı altınların iktisada kazandırılması amaçlanmış ve kurumumuzda bu uygulamanın bir paydaşı olarak yerini almıştır.” tabirlerini kullandı.

Sırtkaya, etraf konusunu önceliklendirip bu alanda adımlar attıklarını kaydederek, “Sürdürülebilirlik kavramına bağlı olarak çıkarmış olduğumuz Türkiye’nin birinci gerçek dal yeşil sukuk projesi ile paydaşımız olan bir firmanın, geri dönüşüme gidecek atıkların satın alınması, ayrıştırılması, toplanılması üzere hizmetlerde kullanılması ve bu eserlerin tekrar dönüşümü ile piyasada satılması ile elde edilen gelirin sukuk yatırımcılarına dağıtılmasına aracılık ettik.” yorumunu yaptı.

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir