Elon Musk’ın satış iddiası Bitcoin’e darbe vurdu

’deki düşüş, The Wall Street Journal’ın Elon Musk tarafından yönetilen SpaceX’in 2022 ve 2021’de Bitcoin varlıklarının bedelini toplam 373 milyon olarak kaydettiğini, uzay seyahati şirketinin bu coinleri sattığını öne süren haberinin çabucak akabinde geldi.

FAİZLERİN YÜKSELMESİ DE TESİRLİ OLDU

Yurtdışında kripto para uzmanlarının yorumlarına nazaran bu spekülasyon Bitcoin’e tarihi darbe vurdu. Lakin Bitcoin’deki düşüşün tek sorumlusu Elon Musk olarak görülmemesi gerektiği belirtiliyor. Uzmanlar, başka nedenleri şöyle sıralıyor: “Fed tutanakları sonrası ABD tahvil faizlerindeki yükselişin ivme kazanması, piyasalarda risk iştahındaki zayıflama, Çin’in en büyük emlak şirketi olan Evergrande’in iflas müracaatında bulunması…”

Kısa devirli çıkış trendinin sert düşüşle kırılması sonrası yeni dayanak arayışı başlamış görülüyor. Birinci takviye 24.820 düzeyinde bulunurken sonraki dayanak noktası 21.500 düzeylerinde. Muhtemel reaksiyon çıkışlarının güç kazanması için 28.400 düzeyinin geçilmesi gerekecek. Sonraki direnç ise 31.800 düzeyinde bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir