Elon Musk’ın satın aldığı Twitter’a bir ofisinin kirasını ödemediği için 136 bin dolarlık dava

Elon Musk’ın ferdî serveti küçülürken Twitter’daki harcamaları olabildiğince sıfıra indirmeye çalıştığı biliniyor. Musk’ın bu atılımları ortasında Twitter’ın birtakım ofis kiralarını ödememenin de yer alması sonucu şirkete dava açıldı.

The Guardian’da yer alan habere nazaran, binanın mesken sahibi tarafından geçen hafta açılan bir davaya nazaran Twitter, San Francisco kent merkezindeki bir binanın 30. katındaki ofislerinde vadesi geçmiş 136 bin 260 dolar kira borcuna sahip.

Twitter’ın San Francisco’daki ana merkezi olmayan 650 California Caddesi’ndeki mesken sahibi, 16 Aralık’ta toplumsal medya şirketine beş gün içinde ödeme yapmaması halinde temerrüde düşeceğini bildiren bir bildirimde bulundu. Davaya nazaran beş gün ödeme yapılmadan geçti.

Ev sahibi Columbia REIT 650 California LLC, geçmiş kira bedelinin yanı sıra avukatlık fiyatları ve öbür masrafların tamamının tazmin edilmesini istiyor.

Platformu satın aldığı sırada “dünyanın en varlıklı insanı” olan Elon Musk, Ekim 2022’de Twitter’ı 44 milyar dolara satın almıştı. 

Twitter’ı satın  aldığından bu yana Musk’ın servetinin birçok sahip olduğu Tesla paylarına bağlı. Musk, Twitter’ı satın alma sürecini finanse etmek için elektrikli araç şirketinin yaklaşık 23 milyar dolar pahasındaki payını sattı. Hatta Forbes’a nazaran dünyanın en güçlü insanı sıralamasında birinciliği bile kaybetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir