Edirne çiftçisi tarlalarda buğday ekimi mesaisini tamamladı

Edirne çiftçisi hasadın akabinde bir mühlet dinlendirdikleri tarlalarda buğday ekim mesaisini tamamladı. Bilhassa Rusya-Ukrayna savaşı sonrası stratejik ehemmiyete sahip eserlerin başında gelen buğdayda sona gelindi.

Çiftçi, kış mevsimi gelmeden buğday tohumlarını toprakla buluşturdu. Edirne çiftçisi, tarlalarında hummalı bir çalışma başlatarak ekim için kolları sıvadı. Traktörlerle hazırlanan tarlalar ekim için hazır hale getiriliyor ve daha sonra tekrar traktörlerle buğday tohumları toprakla buluşturuluyor.

Ekimden sonra haşere ve yabancı otlara karşı orta ara tarla ilaçlanırken, başak veren buğdayın hasadı biçerdöverlerle yapılıyor. Köylerdeki çiftçi, son teknolojiye sahip traktörlerle topraklarını sürerek tarlalarında buğdayları ekimi yaptı. Ekimi yapılan buğdaylar bundan sonra yağmurlarla ve kar yağınca sulanmaya başlayacak. Buğdaylar yeşerip olgunlaştıktan sonra Mayıs ve Haziran aylarında biçerdöverlerle hasat yapılacak. Çiftçi, kurak geçen sonbahar mevsiminde yağmurların yağmasını bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir