Diego Lugano’dan Uruguay ve Volkan Demirel yorumu!

Katar’daki Dünya Kupası’nı yerinde takip eden Fenerbahçe’nin eski oyuncusu Diego Lugano, TRT Spor’a konuştu. 

Ülkesi Uruguay’ın Dünya Kupası’ndaki talihi için konuşan Lugano, “Uruguay’ın son Dünya kupalarında olduğu üzere bu kupada da isminden kelam ettirme ihtimali var. Katar’da kendilerini üste taşıyabilirler. Birinci maç bana nazaran en zoru. Zira birtakım isimler konusunda eksiklik yaşıyoruz. Godin, Caceres, Cavani üzere. Birinci maça bağlı her şey. Kümeden çıkınca Brezilya üzere bir rakiple karşılaşabiliriz. Bu yüzden birinci maç çok değerli, kümeden çıkmamız gerekiyor. Kümeden birinci çıkamazsak büyük bir ihtimalle kupanın en büyük favorilerinden biri olan Brezilya ile karşılaşacağız. Fakat tekrar Uruguay’ın onları kupa dışına itecek gücü var.” dedi.

Dünya Kupası’ndaki sürpriz sonuçları pahalandıran Lugano, “Beni Arjantin’den daha çok Almanya şaşırttı. Arjantin de büyük beklentilerle buraya geldi. Grup olarak çok başarılılar ancak şimdi istedikleri düzeyde değiller, birtakım yanlışları oldu. Ama öbür maçlarda daha farklı bir oyun sergileyeceklerini düşünüyorum.” tabirlerini kullandı.

“FENERBAHÇE’NİN ŞAMPİYONLUĞA MUHTAÇLIĞI VAR”
Eski grubu Fenerbahçe’yi takip edip etmediği sorulan Uruguaylı futbol adamı, “Tabii ki her vakit izliyorum. Âlâ sonuçlar almaya devam ediyorlar. Jesus, dünya çapında deneyimli ve mental açıdan sağlam bir teknik yönetici. Şu anda her şey yolunda gidiyor onlar için. Çok fazla taktik konuşmak istemiyorum fakat Fenerbahçe hepimizin bildiği üzere hürmet duyulması gereken bir takım. Jesus hürmet duyulması gereken bir teknik yönetici. Türkiye’de çalışmak baskılar yüzünden kimi vakit güç olabiliyor. Fenerbahçe bu biçimde âlâ sonuçlar almaya devam ederse şampiyon olacaktır. Biraz uzun vakit oldu. Kadronun şampiyonluğa gereksinimi var” halinde konuştu.

Programa konuk olan Volkan Demirel için konuşan Diego Lugano, “Volkan Demirel, yakın arkadaşım. Türkiye’ye geldiğimde daima görürüm. Büyük bir teknik yönetici. Çok yeterli gidiyor. Onun için en uygununu dilerim. Alex de Souza da antrenörlük yapmaya başladı. Bütün arkadaşlarım bu güçlü ve dikenli yola giriş yaptı. Onlar için en uygununu diliyorum. Her vakit fikirlerine hürmet duyuyorum.” kelamlarını kullandı.

Lugano, “İstanbul’u çok seviyorum ve daima takip ediyorum. Dünya Kupası sonrası Güney Amerika seyahatim öncesinde Türkiye’yi ziyaret edeceğim” sözleriyle röportajıyla açıklamalarını tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir