Demirtaş’tan Bozdağ’a: Kendinizi yerimize koyup cezaevleriyle ilgili düzenlemeleri öyle yapın; yerimizde olmanıza fazla kalmadı

Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın hükümlülerin toplumsal medya kullanımını kısıtlayacak düzenlemenin yapılması gerektiğine yönelik açıklamasına cevap verdi. Demirtaş, “Kendinizi bizim yerimize koyup cezaevleriyle ilgili düzenlemeleri o denli yapın. Bizim yerimizde olmanıza fazla kalmadı nihayetinde. ” iletisini verdi. 

Bakan Bozdağ bugün hükümete yakın Ankara’daki medya temsilcileriyle bir ortaya geldi. Bozdağ, mahkumların toplumsal medya kullanamayacağını lakin isimlerine açılan hesaplardan avukat ve aileleri aracılığıyla paylaşım yapılabildiğini söyledi. Bu hususta çalışma yapıldığını bildiren Bozdağ, dünyadaki örneklerin incelendiğini, kıymetlendirme yapılmasının muhtaçlık olduğunu lisana getirdi.

Seçim çalışmasına toplumsal medyadan katılan ve Adalet Bakanı’na Twitter hesabından cevap veren Demirtaş şu ifadeleri kullandı: 

“Adalet Bakanlığı sesimizi kısmanın yollarını arıyormuş Lakin bunun için evvel bizi bulmaları gerekmiyor mu ? Şu fotoğraflara yeterli bak; Gültan, Figen, Sebahat, Bekir, İdris, Leyla, Selçuk, ben ve binlercemiz ordayız. Bulamadın mı ? Yüreklerine, gönüllerine bak @bybekirbozdag

Ayrıca kendinizi bizim yerimize koyup cezaevleriyle ilgili düzenlemeleri o denli yapın. Bizim yerimizde olmanıza fazla kalmadı nihayetinde. O nedenle makul davranın ve yeni tecritler uygulamak yerine tüm tecritleri kaldırın.”

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir