Davutoğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Sert Eleştiri: “5 Yıl Daha Ülkeyi Yönetirse İman Eden Genç Kalmayacak”

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ortaklarının ülkeyi beş yıl daha yönetmesi durumunda ülkede iman eden genç kalayacağını savundu.

Millet İttifakı ortaklarından Gelecek Partisi’nin lideri Ahmet Davutoğlu, Karar TV’de Elif Çakır ve Taha Akyol ile “Gündem Özel” programında gündemi kıymetlendirdi.

Davutoğlu burada yaptığı konuşmada, “Tayyip Erdoğan bir 5 yıl daha Bahçeli’yle Perinçek’le bu ülkeyi yönetirse, 18-25 yaş ortası gençlerde iman eden kalmayacak” sözlerini kullandı.

Davutoğlu’nun konuşmasında ilgili kısım şöyle: 

‘Bugün Türkiye’de gençler, kendi bakanlığına dezenfektan satana, başörtüsüyle yolsuzluk yapana, kendi eşini sekreter olarak atayan rektöre bakarak ‘Bunlar Müslümansa ben değilim’ diyor. Tayyip Erdoğan bir 5 yıl daha Bahçeli’yle Perinçek’le bu ülkeyi yönetirse, bir 5 yıl daha çeteler ortada dolaşır, yolsuzluklar devam ederse 18-25 yaş ortası gençlerde iman eden kalmayacak. Bizim mevcudiyetimi toplumsal barışın garantisidir.’

İmam-Hatip Liseleri dahil ülkede gençlerin deizme kaydığı fikri bir müddettir tartışmaların merkezinde. Resmi kurumlar bu türlü bir istatistiğin bulunmadığını sav etse de özellik ‘muhafazakar mahalleden’ gelen kimi özeleştiriler içerde bir rahatsızlık olduğu yorumlarına neden oluyor.

Davutoğlu ayrıyeten, Millet İttifakı’nın bir telaffuz hatası yapmaması durumunda seçimi yüzde 60’a 40 olarak kazanacağını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir