Davutoğlu: Erdoğan ile Bahçeli’nin oyununu bozduk

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, Tuzla İlçe Başkanlığı’nca düzenlenen üye iştirak merasiminde konuştu.

Altılı Masa’yla ilgili açıklamasının çarpıtıldığını belirten Ahmet Davutoğlu, “Hep bir arada hücuma başladılar. Güya biz ataktan korkacakmışız üzere. Hodri meydan” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Altılı Masa’yla ilgili açıklamalarına dikkati çeken Davutoğlu, şöyle devam etti:

“Biz altı siyasi başkan omuz omuza verdik, Erdoğan ile Bahçeli’nin oyununu bozduk. Milleti birleştirmeye çalışıyoruz. Sayın Erdoğan bundan rahatsız. O istiyor ki bir tarafta Erdoğan, Bahçeli, Perinçek koalisyonu olsun karşısında da onları kutuplaştıran bir yapı olsun. Altılı masa ile biz bu oyunu bozduk.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisine yönelik takviye açıklamalarına değinen Davutoğlu, “Tam da böylesine bir tablo içinde, bütün oklar direkt bize yöneltilmişken çıkıp ‘Sayın Davutoğlu yanlışsız söylüyor. Birlikte yöneteceğiz’ dediği için, masanın onuruna sahip çıktığı için teşekkür ediyorum” sözünü kullandı.

AHMET DAVUTOĞLU NE DEMİŞTİ?

Ahmet Davutoğlu, katıldığı bir TV canlı yayınında kendi adaylarının cumhurbaşkanı seçilmesi halinde yaşanabilecek fikir ayrılıklarına ait ise şunları söylemişti:

“Cumhurbaşkanı değerli bir kuruma atama yapmak isteyecek, tek başına… “Bir dakika” diyeceğiz, yok. Kim, nedir bu kıymetli kurumlar? Devletin üst seviye güvenlik ve iktisat kurumlarına ortak atama yapılacak yani hepimizin imzasıyla. Dese ki “Yok ben şunu arkadaşı atıyorum.” “Bir dakika, baştan konuşmuştuk, evet senin cumhurbaşkanı olarak uzman olabilir ancak bizim kurallarımız bu.” Bu metin burada var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir