Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan “300 milyar dolar getireceğim” diyen Kılıçdaroğlu’na yanıt: Bunlar tefeciliğe soyundu

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olan Kemal Kılıçdaroğlu, “Sana Söz” sloganıyla başlattığı seçim kampanyasında bugüne kadar iktidara yakın sermaye kümelerine aktarıldığını söylediği 418 milyar doların geri alınacağını ve 300 milyar pak parayı Türkiye’ye getireceğini tabir etmişti.

KILIÇDAROĞLU’NA “300 MİLYAR DOLAR” YANITI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa’da depremzedelerle bir ortaya geldiği iftar programında yaptığı konuşmada Kılıçdaroğlu’nun 300 milyar dolar vaadine değindi.

“SANA KİM GÜVENİR DE BU PARAYI VERİR?”

Erdoğan, “Bay Kemal İngiltere’den 300 milyar dolar getiriyormuş? Yav sana kim güvenir de bu türlü bir parayı verir… Açık açık da söylüyor… Demek ki, bunlar tefeciliğe soyundu. Öbür izahı yok. Benim milletim bu tefecilere ve yandaşlarına 14 Mayıs’ta gereken dersi verecek mi? Öyleyse durmak yok… Vesayet sistemi yerine demokrasiyi tesis etme gayretimiz var. Bu Bay Bay Kemal şu anda terör örgütüyle yan yana mı… Bunlar Diyarbakır’da sokağa dökerek onların vefatına neden olmadı mı? Türkiye terör devleti değildir. Türkiye hakkın hâkim olduğu bir devlettir.” dedi.

TEMEL ATMA MERASİMİNDE ŞANLIURFALILAR HİTAP ETTİ

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa 897 Afet Konutu Temel Atma ve 659 Konut, 61 Dükkan Anahtar Teslim Merasimi’ne katıldı. Burada bir konuşma gerçekleştiren Erdoğan, gündeme ait açıklamalarda bulundu.

“DEPREM TURİSTLERİ, BURALARDA FOTOĞRAF ÇEKİK DÖNÜYOR”

Muhalefete sert sözlerle yüklenen Erdoğan, şunları söyledi: “Depremden sonraki 5.günde Şanlıurfa’ya gelerek durumu yerinde görmüştüm. İnşallah hem Şanlıurfa hem öteki sarsıntı kentlerimiz eskisinden daha düzgün bir düzeye gelene kadar sizlerin yanında olmayı sürdüreceğiz. Kimi zelzele turistlerinin buralara gelip fotoğraf çekip döndüğünü biliyoruz. Bunlara gerekli dersi 14 Mayıs’ta vermeye hazır mıyız? Gerçi bunların daha kendilerine hayrı yok ki ülkenin kederlerine derman olsunlar. Bunun için onları kendi hallerine bıraktık. Varsınlar kendi kendilerine koalisyonculuk oynasınlar, makam mevki dağıtsınlar. Varsınlar tüm terör örgütlerinin eteklerinin altına girip onlardan medet umsunlar. Yasin Börü’nün azmettiricilerini hür bırakma kelamı versinler. Biz milletimizle birlikte kendi işimize bakacağız, kendi geleceğimize bakacağız. Ülkemizde o denli muhalefet var ki diğer kimseye gerek yok.

“SEÇİM KİRLİ PAZARLIKLARLA KAZANILMIYOR”

“PEKİ ORADA NE İŞİN VAR”

Noter masası değil, kumar masası değil. Pekala orada ne işin var? Bugünkü ıstıraplarının tahlil adresi tekrar biziz. Ötekiler yalnızca külfetleri biliyor biz ise hem sıkıntları hem tahlil yollarını biliyoruz. Şu güzelim Şanlıurfa havalimanını kimler yaptı? Şanlıurfa havalimanından buraya bu güfzelim yolları kimler yaptı? Kardeşlerim Harran Üniversitesi’ni kim yaptı? Ötekiler yalnızca konuşmayı bilir biz ise söylediğimiz her şeyi yapmayı namus borcu olarak biliyoruz.

“EKONOMİK DÜŞÜNCELERİ TEKRAR BİZ ÇÖZECEĞİZ”

Hayat pahalılığı başta olmak üzere ekonomik ezaları tekrar biz çözeceğiz. Biz yaparız, bunları yapacağı hiçbir şey yok. Türkiye global krizleri yalnızca muvaffakiyetle göğüslemekle kalmıyor fırsata dönüştürecek programlar da uyguluyor. Şanlıurfa’yı Türkiye Yüzyılı’nın lokomotif kentlerinin başında görüyoruz. Şanlıurfa’yı birlikte yücelteceğiz. 14 Mayıs’ta durmak yok yola devam diyor muyuz? Bunun için 14 Mayıs’ta yanlışsız adımlarla yola devam diyor muyuz? Yarın değil çabucak artık diyor muyuz? Şanlıurfa şimdiden kararını vermiş meydan da bunu söylüyor. 138 milyar lira meblağında kamu yatırımı yaptık Şanlıurfa’ya. Pekala bu muhalefetin sanki bu noktada yaptığı bir şey var mı?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir