Çocuk İstismarı ile Suçlanan Sadullah Alagöz Bakanlıkta Ağırlanmış

17 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunduğu için hakkında soruşturma açılan iş insanı Sadullah Alagöz, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ı makamında ziyaret edip, fotoğraf çektirmiş.

Sadullah Alagöz hakkında, 17 yaşındaki çocuğa istismarda bulunduğu için soruşturma açılmıştı.

Diken’in, Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu’nun ‘SS’ isimli kitabından aktardığına nazaran, geçen yıl yurt dışından iş için gelen bir bayan, Alagöz’le tanıştı. Bayanın yanında gelen 17 yaşındaki çocuğunu Alagöz’ün istismar ettiği argüman edildi, hakkında şikayette bulunuldu.

Ankara Cumhuriyet Savcısı Mahmut Nedim Başarangil, 1 Kasım 2022’de çocuğun sözünü aldı. Alagöz hakkında ‘nitelikli cinsel istismar’ ve ‘hürriyeti tahdit’ cürümlerinden soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında beş sayfalık yazılı söz veren iş insanı Sadullah Alagöz’se çocuğun savlarının temelsiz olduğunu ileri sürdü.

Ancak İsimli Tıp Kurumu’nun 1 Aralık 2022 tarihli raporuna nazaran çocuğun pantolonunda ‘cinsel hücumlarda değerli bir kanıt’ olduğu belirtilen prostat spesifik antijen (PSA) tespit edildi.

Alagöz, soruşturma kapsamında söz vermeden bir hafta evvel, Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz’ı makamında ziyaret etti. Alagöz, Yılmaz’la birlikte fotoğraflarını Instagram hesabına koyarken şu notu düştü: “Ankara Vilayet Emniyet Müdürümüz Servet Yılmaz’a bedelli ikramlarından ve misafirperverliğinden ötürü şahsım ve idare heyetim ismine teşekkür ediyorum.”

İstismar evrakına müdahil olan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’sa, Alagöz’ü 2 Şubat’ta bakanlıktaki makamında ağırladı.

Alagöz bakanla fotoğrafını da yeniden Instagram hesabında şu notla paylaştı: “Türkiye Cumhuriyeti Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sn. Derya Yanık hanımı makamında ziyaret ettim. Güzel sohbeti ve misafirperverliği için teşekkür ediyorum.”

Konu hakkında basın müşaviri aracılığıyla cevap veren Bakan Yanık, “O kişiyi tanımıyorum, bir heyetle birlikte geldi” demekle yetindi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir