CHP’li Hamzaçebi: Seçim Erdoğan ve Cumhur İttifakı’na adeta hediye edildi

Seçim sonuçlarına ait Twitter’dan bir paylaşım yapan CHP’li Mehmet Akif Hamzaçebi, “Bu seçim, kampanya da dahil olmak üzere seçim stratejisinin yanlışlığı nedeniyle kaybedilmiş, Erdoğan ve Cumhur İttifakı’na adeta armağan edilmiştir” tabirlerini kullandı.

Hamzaçebi, “Seçim sonrasında yapılan birinci açıklamalar sonuçların yanlışsız değerlendirilmediğini, milletin verdiği iletinin algılanmadığını göstermektedir” dedi, “Seçim sonuçları gerçek değerlendirilmediği ve bunun gereği yapılmadığı takdirde gelecek bugünden daha berbat olacaktır” görüşünü savundu.

Hamzaçebi, Twitter hesabından “Ön bilgilendirme” notuyla şu açıklamayı yaptı:

“1- Seçim sonuçları ülkemize, milletimize güzel olsun. Oyunu kullanan bütün vatandaşlarımıza teşekkür ederim. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanlığı seçimi için çok uğraş göstermişse de başarılı olamamıştır. Partimiz milletvekili genel seçiminde de başarısız olmuştur.

2- Buna nazaran milletvekili sayımız 2018’e kıyasla önemli biçimde düşmüş, Partimizin oy oranı da Sayın Kılıçdaroğlu’nun Genel Başkan olarak girdiği birinci seçim olan 2011 seçimlerindeki düzeyinin altına inmiştir. Kimse bu sonuçlardan bir muvaffakiyet hikayesi yaratmaya kalkışmasın. Ortada Genel Liderimiz ve Partimiz açısından tam bir başarısızlık vardır.

3- Erdoğan idaresindeki Türkiye’de yoksulluk ve yolsuzlukta artış, ulusal gelirde düşüş, mütemadiyen panik halinde bir ekonomik ortam ve kapıda bekleyen ekonomik kriz, otoriter rejim uygulamaları ve daha birçok olumsuzluğa rağmen seçimleri kazanan Sayın Erdoğan ve Cumhur İttifakı olmuştur. Biz anlattık halk anlamadı, anlayışı demokrasiye en büyük saygısızlıktır. Bilelim ki bu seçim, kampanya da dahil olmak üzere seçim stratejisinin yanlışlığı nedeniyle kaybedilmiş, Erdoğan ve Cumhur İttifakına adeta ikram edilmiştir. Böylelikle Erdoğan’a çeyrek yüzyılı aşacak bir iktidarın yolu açılmıştır. Bu durum bir açıklamayla geçiştirilemez. Önemli bir kıymetlendirme zaruridir.

4- Seçim sonrasında yapılan birinci açıklamalar sonuçların hakikat değerlendirilmediğini, milletin verdiği bildirinin algılanmadığını göstermektedir. Seçim sonuçları yanlışsız değerlendirilmediği ve bunun gereği yapılmadığı takdirde gelecek bugünden daha makus olacaktır. Lokal seçimler yaklaşıyor bu hususları konuşmayı erteleyelim demek Partiye ve ülkeye yapılacak en büyük kötülüktür. Seçime ve yapılması gerekenlere ait detaylı görüş ve değerlendirmelerimi daha sonra kamuoyuyla paylaşacağım.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir