Büyükşehir ve Emniyetten “madde bağımlılığı” eğitim programı

Mehmet UZEL / KAYSERİ (İGFA) – Kentte faaliyet gösteren kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra Sivil Toplum Kuruluşları ile dayanışma içerisinde düzenlediği eğitim ve seminerler ile vatandaşların, her türlü meslek kümesinden özel bölüm ve kamu çalışanlarının eğitim ve şahsî gelişimine katkı sunan Kayseri Büyükşehir Belediyesi, eğitim programlarını aralıksız sürdürüyor.

Bu kapsamda, Kayseri Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı ile Kayseri Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü iş birliğinde Unsur Bağımlılığı ile Uğraş ve Tahlilleri Eğitim Programı gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen eğitim programına Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Oğuzhan Postallı, Zabıta Daire Lideri Mustafa Kayacık, konuşmacılar Komiser Turgay Akbaş ve Polis Memuru Ümmügülsüm Gül Turhan ile Büyükşehir Belediyesi işçisi katıldı.

Madde Bağımlılığı ile Çaba ve Tahlilleri Eğitim Programı kapsamında konuşmacılar tarafından iştirakçilere husus bağımlılığı nedir, uyuşturucu hususa başlama nedenleri, bağımlılık döngüsü üzere mevzularda bilgiler verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir