Bursa’da sosyal belediyeciliğin adresi Yenişehir


BURSA (İGFA) – Sosyal belediyeciliğin en hoş örneklerini sergileyen Yenişehir Belediyesi, ilçede yaşayan vatandaşlarımıza yönelik gerçekleştirdiği toplumsal dayanak çalışmalarıyla muhtaçlık sahiplerinin yardımına koşuyor.

Yenişehir Belediyesi, gereksinim sahiplerine erzak yardımının yanısıra yüzlerce bireye haftanın 6 günü sıcak yemek ulaştırıyor. Ayrıyeten, yaklaşık 200 şahsa de YESAŞ’tan fiyatsız ekmek dağıtıyor. Engelli bireylerin de gereksinimlerine karşılık veren Yenişehir Belediyesi, başta tekerlekli sandalye olmak üzere en hayati araç gereçleri de özel ihtiyaçlı bireylere sağlıyor. Ayrıyeten Yenişehir’de muhtaçlık sahibi olmaksızın her yeni doğan bebeğin, ‘hoş geldin bebek’ çantası da Belediye Başkanı Ercan Özel tarafından gönderiliyor.

YENİŞEHİR’İN REFAH DÜZEYİ DE ARTACAK

Yenişehir’de toplumsal belediyecilik ismine her türlü yardımın devam edeceğini söyleyen Yenişehir Belediye Başkanı Ercan Özel, “Yenişehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü olarak, muhtaçlık sahibi vatandaşlarımızın yardımına koşmaya devam ediyoruz. Gelecekte de bu hizmetimiz devam edecek. Lakin, bizim asıl misyonumuz, Yenişehirli vatandaşlarımızın sosyo-ekonomik seviyesini artıracak adımlar atmak. Yenişehir’deki vatandaşlarımızın refah düzeyini artırarak, hayatlarını kimseye gereksinim duymadan devam ettirmelerini sağlamak ve bunu sürdürebilir hale getirmek istiyoruz. Yenişehir’de kimsenin yatağa aç girmesini istemiyoruz. Yardıma muhtaç tüm vatandaşlarımızın Yenişehir Belediyesi olarak destekçisi olacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir