Bundesliga devinin Yusuf Demir ısrarı bitmiyor

Sezona yıldız transferlerle giriş yapan Galatasaray takımına kattığı isimlerle ligin yanı sıra Avrupa’da da büyük ses getirmişti. Transferin son günlerinde Avusturya grubu Rapid Wien’den 6 milyon Euro bonservisle transfer edilen Yusuf Demir’e sürpriz bir talip çıktı. Alman basını Bundesliga devi Borussia Dortmund’un transferi için daha evvel de teşebbüslerde bulunduğu genç oyuncu için fırsat kolladığını duyurdu.

Şu sıralar yaşadığı sakatlık sorunu ile takımda yer alamayan fakat ligin başında mühlet aldığı maçlarda kumaşını gösteren Yusuf Demir, Galatasaray’da yerli statüsünde oynayamadığı için tartışma konusu olmuştu.

Borussia Dortmund takipte

Türkiye’de uygulanmakta olan yerli kuralı sebebiyle genç yıldızın durumunu yakından takip eden Alman devi Borussia Dortmund, daha evvel de çok istediği Yusuf Demir’i 2021-2022 döneminin başında Barcelona’ya kaptırmıştı. 

Ruhr24’te yer alan haberde 19 yaşındaki oyuncu için fırsat kolladığı tez edilen ve bilhassa Türkiye’de uygulanan yerli kuralının ilerde kendisine avantaj sağlayabileceğini öngören Dortmund’un bu transfer için Galatasaray’ın kapısını çalabileceği lisana getirildi.

Sadece Dortmund takip etmiyor

Genç yıldızın durumunu sadece Borussia Dortmund takip etmiyor. Yusuf Demir için Avrupa’nın önde gelen kadrolarından Bayer Leverkusen, Manchester United ve Liverpool’da scoutlarına talimat vermiş durumda.

Sarı-Kırmızılı ekip ile şu ana kadar iki maçta toplamda 40 dakika mühlet alan Yusuf Demir uyluk gerilmesi yaşadığı için bir müddettir takımda yer almıyor. Galatasaray’ın genç yıldızla 30 Haziran 2026 tarihine kadar kontratı bulunuyor.
 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir