Başkan Çolakbayrakdar, “Türkiye’ye örnek kentsel dönüşüm gerçekleştiriyoruz”

Mehmet UZEL / KAYSERİ (İGFA) –Kocasinan Belediyesi olarak kentsel dönüşüm çalışmalarının süratli bir halde devam ettiğini ve dönüşümle birlikte toplumsal dönüşümü de tıpkı anda gerçekleştirdiklerini vurgulayan Lider Çolakbayrakdar, “İlk günden beri ne kelam verdiysek, hepsini yerine getiriyoruz” dedi.

Kayseri’ye daha düzgün bir biçimde hizmet edebilmenin uğraşı içinde olduklarını Lider Çolakbayrakdar, “Yunusemre Mahallemizdeki kentsel dönüşüm alanı içerisinde hak sahiplerine dönüşümle yapacağımız konutların hepsini teslim ettik. Geçen yıl, en son etabında anahtarların teslimatını yaparak, kelam vermiş olduğumuz vatandaşlarımızın hepsinin konutlarını yaptık. Âlâ günlerde otursunlar. Şimdide kentsel dönüşüm alanı içerisinde yaptığımız toplumsal tesisimizde bayan erkek yüzme havuzları, spor alanları ve fitness üzere donatılarıyla bir yeri daha Yunusemre ve Yavuzlar Mahallemize kazandırıyoruz. Tesis, bin 185 metrekare yer katı ve 345 metrekare büyüklüğünde bir bayan bir erkek olmak üzere iki adet yüzme havuzu olacak. Ayrıyeten 350 metrekare alanı kapsayan bir bayan bir erkek olmak üzere iki adet spor aktivitelerin yapılabileceği salon olacak. Tamamlandığı vakit bu tesis, bölgenin beklentilerini karşılayacak ve bölgenin çehresini değiştirecek. Dönüşümle birlikte tekrar bölgeye park inşaatı devam ediyor. Bu tesisi inşallah bu yılın sonunda tamamlayıp, hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. Tesisi; bayan, erkek, genç ve yaşlı herkesin istifadesine sunmuş olacağız. Kazasız belasız inşaatın tamamlanması ve hoş günlerde bu tesislerin kullanması nasip olsun diliyorum. Bizim bir tek korkumuz var, kentimizi güzelleştirmek ve kente hizmet etmektir” tabirlerini kullandı.

Başkan Çolakbayrakdar, Kayseri’ye daha âlâ bir halde hizmet edebilmenin uğraşı içinde olduklarını belirterek, “Biz, kentimizi ve vatandaşlarımızı seviyoruz. Bu kente sevdalı ve bu milleti seven grup ruhuyla çalışmalarımıza devam edeceğiz” diyerek noktaladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir