Başkan Büyükkılıç, oda başkanlarını ağırladı

Mehmet UZEL / KAYSERİ (İGFA) – Kayseri Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’ne bağlı odaların liderleri, esnaf dostu Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç’a tebrik ziyaretinde bulundular. Ziyarette, Kayseri Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Lideri Piri Odakır, Kayseri Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Lideri Mustafa Alan ile birliğe bağlı oda liderleri yer aldı.

Başkanlık Toplantı Salonu’nda gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti lisana getiren Lider Büyükkılıç, “Sizden daima kadirşinaslık, dostluk, kardeşlik gördük. Ahi ahlakı ile ahlaklanmış kardeşlerimiz olarak birlik, beraberlik dışında bir şey konuşulmadı. Bu devirde de inşallah sizlerle birlikte dayanışma içerisinde neler yapabilirize daima birlikte baş yorarak, yol alma istikametinde irade göstereceğiz. İnancınıza Mevla’m bizleri layık kılsın” diye konuştu.

KESOB Başkanı Şeyhi Odakır da Lider Büyükkılıç’ı tekrar Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı misyonuna seçilmesinden ötürü tebrik ederek, “Başkanım, yeni periyodunuz, ustalık periyodunuz iyi, uğurlu olsun. Geçtiğimiz günlerde seçimimizi yaptık. Ülkemize, kentimize, esnafımıza, sanatkârımıza iyi, uğurlu olsun inşallah” dedi.

“HEP SİZİN DAYANAĞINIZI HİSSETTİK”

Büyükkılıç’ın her vakit dayanağını aldıklarını tabir eden Odakır, “Her vakit dayanağınızı esnaf sanatkârlarımız olarak alıyoruz, almaya da devam ediyoruz. Melikgazi’de olduğunuz devirde olsun, büyükşehirde olduğunuz periyotta olsun daima sizin dayanağınızı hissettik. İnşallah önümüzdeki devirde de hoş faaliyetler, hoş projeler yapacağız. Başka ilçelerimiz, belediye liderlerimiz daima esnafımızın yanında, siz de büyükşehir olarak esnafımızın yanındasınız. Allah razı olsun sizlerden. Hoş işler çıkıyor kentimizde. Kentimiz huzur kenti. Sizlere çok teşekkür ediyoruz, esnaf sanatkârlar olarak” halinde konuştu.

Başkan Büyükkılıç, Odakır’dan KESOB’un yeni hizmet binası projesine dair bilgiler alırken, Lider Odakır, “Güzel bir proje olacak liderim, inşallah esnafımıza, sanatkârımıza yakışan. 33 bin esnaf sanatkârımız var sicile kayıtlı diyerekten yola çıktık. Allah razı olsun sizlerden liderim. Bakanlarımız, milletvekillerimiz, sizler büyükşehrimiz, Melikgazi, Kocasinan daima takviye veriyor. Çok teşekkür ederiz Liderim, Allah sizlerden razı olsun” sözlerini kullandı.

Büyükkılıç da proje ile ilgili üzerlerine düşeni yapacaklarını kaydederek, “Her vakit yardımcı oluruz. Kayseri’mize yakışacak bir proje. Yer sizlerle güzelleşir. Sizler olmazsanız bir mana tabir etmez” dedi.

Başkan Büyükkılıç’a oda liderleri ismine Odakır tarafından çiçek ve Allah’ın 99 isminin işlendiği Esma-ül Hüsna Tablosu armağan edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir