Aslı Baykal’dan Kemal Kılıçdaroğlu’na ‘hamburger’ göndermesi

CHP eski genel başkanı Deniz Baykal’ın kızı Aslı Baykal, Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik bir göndermede bulundu. Twitter hesabından açıklama yapan Aslı Baykal, “Özgürlüğü ve demokrasiyi Türk milleti için istiyorum. Bu da Türk milleti ile bir arada inşa edilir. Amerikan hamburgercisinde yahut Londra tefecisinde değil. Özgürlükçü olmak için gayrı ulusal olmak zaruriliği yoktur. Elbette özgürlükçü ve demokratım ve elbette milliyim. Benim çizdiğim siyasal model budur.” dedi.

Hürriyet gazetesi müellifi Abdulkadir Selvi yaptığı açıklamada şu sözleri kullandı: Başından beri görüşüyorum ben. Zira bir müddet evvel Deniz Baykal ile ilgili olarak Ali Becerikli Başarır bir açıklama yapmıştı. Çok berbat ve üzücü bir açıklamaydı o. Bunun üzerine Baykal’dan randevu aldım ve meskenine gittim. O devirde Aslı Baykal da oradaydı. Bu tweetleri atınca çabucak Aslı Baykal’ı aradım. “Ben bir şahsî çıkış içerisinde değilim. CHP’den istifa ettiğim doğrudur ancak ben bir unsur tartışması yürütüyorum. CHP’nin kuruluş kıymetlerinden uzaklaştığını düşünüyorum” dedi. Türk siyasal hayatının bir ulusal ve gayri ulusal ögeler olarak ayrışmaya başladığını CHP’nin gayri ulusal ögelerin ortasında yer aldığını düşünüyor. AK Parti’ye katılacak formunda tweetler atılmıştı. Dedi ki, ‘Ben bir uğraş içerindeyim. O da CHP’nin bulunduğu yeri sorguluyorum. Çizgim ulusal bir çizgidir fakat benim şu anda hiçbir siyasi partiyle bir angajmanım yok.”

Radikal demokrasi diye bir çıkış içerisinde olduğunu söyledi.

Aslı Baykal dün de toplumsal medya hesabından şu tabirleri kullanmıştı:

Bu yola çıktığım vakit, babama komplo kuran gayrımilli odağın karşıma çıkacağını biliyordum. Görüyorum ki çok sabırsızlar. Onlarla elbette hesaplaşacağız.

Ama artık daha öncelikli bir gündemim var. Gayrımilli odağın iktidar olamayacağı bir teorik tabana katkıda bulunmaya çalışıyorum. Sonra onları cımbızımla teker teker toplayacağım.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir