Arjantin’i mağlup eden Suudi Arabistan’da büyük şok! ‘Benim için dua edin’

Suudi Arabistan’ın Arjantin’i 2-1 mağlup ettiği müsabaka Dünya Kupası tarihine geçti. Yıllar sonra bile unutulmayacak zafer Suudi Arabistan’da büyük sevince neden oldu. Arjantin karşısında inanılmaz uğraş eden Suudi Arabistan’da savunma oyuncusu Al Shahrani ile kaleci Mohammed Al Owais’in çarpışması yürekleri ağza getirdi. Al Shahraani’ni son durumu yapılan denetimlerin akabinde netlik kazanırken  Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Al Shahrani için özel talimat verdi. İşte detaylar…

36 MAÇLIK YENİLMEZLİK SERİSİ SONA ERDİ

Arjantin’in 36 maçlık yenilmezlik serisi Suudi Arabistan karşısında son buldu. Arjantin maçı kaybetmemesi durumunda yenilmezlik serisini 37 maça çıkarıp İtalya’nın rekoruna ortak olacaktı. Ayrıyeten Opta datalarına nazaran 36 maçlık yenilmezlik serisi Suudi Arabistan karşısında son bulan Arjantin, 1930’dan bu yana birinci kere birinci yarısını önde kapattığı bir Dünya Kupası maçını kaybetti.

MESSI: MAZERETİMİZ YOK

Suudi Arabistan’a 2-1 mağlup olan Arjantin’in yıldızı Lionel Messi, maçın akabinde açıklamalarda bulundu.

Messi şu tabirleri kullandı;

“Herhangi birini suçlamak çok güç. Bu biçimde başlamayı düşünmüyorduk. Bunun birtakım nedenleri var. Artık önümüzdeki uğraşlara hazırlanmalıyız. Bundan sonra kazanmak bizim elimizde. Mazeretimiz yok. Her zamankinden daha fazla birlik olmalıyız. Bu küme çok güç ve bunu bugün herkes anladı. Uzun vakittir yaşamadığımız bir durumun içine düştük. Artık gerçek bir ‘takım’ olduğumuzu gösterme vaktidir.”

“ÇOK ÇABUK ETTİK”

“Suudi Arabistan’ın çok yeterli oyuncuları olduğunu, topu süratli hareket ettirdiklerini ve çok düzgün ofsayt taktikleri olduğunu biliyorduk. Bunun üzerine çalıştık fakat maç içerisinde çok ivedi ettik. Temelde nasıl bir kadro olduğumuzu hatırlamalı ve bu maçı unutup sıradaki maçları düşünmeliyiz.”

SUUDİ ARABİSTAN’DA RESMİ TATİL

Katar’da düzenlenen 2022 Dünya Kupası’nda Arjantin’e karşı tarihi bir galibiyet alan Suudi Arabistan’da 23 Kasım günü resmi tatil ilan edildi. Suudi Arabistan basınında yer alan haberlerde, Suudi Arabistan Veliaht Prens Muhammed bin Salman’ı halkın ulusal grubun zaferini kutlaması için yaptığı resmi tatil teklifinin Kral Salman bin Abdülaziz el-Suud tarafından onaylandığı söz edilerek, tüm kamu ve özel bölüm çalışanları ile tüm eğitim kademelerindeki öğrencilerin tatil yapacağı aktarılmıştı.

2022 Dünya Kupası C Kümesi’nde Arjantin ile karşı karşıya gelen Suudi Arabistan, 48. dakikada Al Shehri ve 53. dakikada Al Dawsari’nin attığı gollerle Arjantin’i 2-1 mağlup etmişti.

SHAHRANI’DEN MAKUS HABER!

C Kümesi’nin birinci maçında Arjantin ile Suudi Arabistan karşı karşıya gelmiş, turnuvanın favorileri ortasında gösterilen Tangocular, 1-0 öne geçtiği karşılaşmadan 2-1’lik yenilgiyle ayrılmıştı.

Bu skorun akabinde Arjantin Ulusal Grubu, ağır tenkitlere maruz kalmıştı. Müsabakada yaşanan bir konumda ise Suudi Arabistan’ın futbolcusu Yasir Al Shahrani yerde kalmıştı. Suudi Arabistan kadrosunun defans oyuncusu Yasir Al Shahrani’nin burnu, üç dişi, çenesi ve yüz kemiklerinde kırıkların olduğu tespit edildi.

SELMAN ÖZEL UÇAKLA ALMANYA’YA GÖNDERDİ

Hastanede tedavisi gerçekleştirilen futbolcunun konumun akabinde saha içinde iç kanama geçirdiği ortaya çıktı.

Suudi Arabistan krallığının özel uçak yollayarak ameliyat olması için oyuncuyu Almanya’ya gönderdi.

SHAHRANI’DEN AÇIKLAMA

Arjantin maçında kaleci  Mohammed Al Owais ile çarpışan, dişlerin de çenesinde kırık meydana gelen ve iç kanaması yaşayan  Yasir Al Shahrani açıklamada bulundu. Shahrani açıklamasında “İyi olduğumu teyit ederek herkesi rahatlatmak istiyorum. Benim için dua edin. Zafer için Suudi halkını tebrik ederim, hepiniz bunu hak ettiniz. Hepinize teşekkür ederim.” tabirlerini kullandı.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir