Apartmanın istinat duvarı çöktü, 19 daire boşaltıldı

Olay, Ankara’nın Mamak ilçesi Zerdalitepe Mahallesi 1756 Sokak’ta meydana geldi. İnşaat hafriyatı sırasında bitişikte bulunan 4 katlı Efe apartmanının arka girişinde bulunan istinat duvarı çöktü.

19 DAİRE BOŞALTILDI

Haber verilmesi üzerine adrese polis, sıhhat, itfaiye, AFAD ve belediye grupları sevk edildi. Olay yerinde inceleme yapan takımlarca Efe apartmanında bulunan 19 daire önlem gayeli tahliye edildi.

“TEDBİR ALINMADAN HAFRİYAT YAPILDI”

Bina sakinlerinden Zeynep Puloğlu, yapılan inşaatla ilgili daha evvel ikazda bulunduklarını belirterek, “Burada inşaat başladığında, bizim istinat duvarımızı geçmeyin diye söyledik. Bizim binanın altına indikleri için göçük oluştu. Biz göçük oluştuğunu gördüğümüzde grupları aradık. Bu gece önlem hedefli 19 daireli binamız tahliye edildi. Belediyeden kalacak yer için ulaştılar. Devletimizden, belediyemize teşekkür ediyoruz, birinci andan itibaren çok ilgilendiler. Yarın da Etraf ve Şehircilik Bakanlığından gelecekler” dedi.

BİNANIN GİRİŞİ DÖÜKLEMEYE BAŞLADI

Efe apartmanı sakinlerinden Murat Atalay, hafriyatın önlem alınmadan yapıldığını tez ederek, “Olay anında binadaydım, yan kısımda birkaç gündür hafriyat yapılıyordu. Bugün öğle saatlerinde kazdıkları sırada bizim binanın girişi dökülmeye başladı ve toprak kayması oldu. Çocuklarımız dışarıdaydı. Kaygıdan içeriye aldık. Sonrasında gruplar geldi ve bizleri tahliye ettiler” sözlerini kullandı. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir