AK Partili Necmi Kadıoğlu Milletvekili Adaylığından Çekildi

AK Parti İstanbul Milletvekili adayı Necmi Kadıoğlu, hakkında ‘yıpratma ve itibarsızlaştırma çalışmaları’ yapıldığını tez ederek adaylıktan çekildiğini duyurdu. 

Eski Esenyurt Belediye Başkanı, AK Parti İstanbul 3. Bölge 8. sıra milletvekili adayı Necmi Kadıoğlu, adaylıktan çekildiğini açıkladı. 

Hakkında ‘yıpratma ve itibarsızlaştırma çalışmaları’ yapıldığını öne süren Kadıoğlu, ‘şahsım nezdinde partimiz ve cumhurbaşkanımızın yıpratılmaya çalışıldığı açıktır. Nefsimi ve haklılığımı ayaklar altına alarak buna müsaade etmeyeceğim’ tabirlerini kullandı.

Kadıoğlu adaylıktan çekilme kararını toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu. Kadıoğlu, ‘Adaylığım sonrasında, ülkemiz ismine birçok taraftan tarihi değere sahip seçimde, bölgede siyasi dengelerin değişmesiyle adaylığımın olumlu karşılık oluşturmasıyla birlikte belirli çevreler tarafından toplumsal medya üzerinden yıpratma ve itibarsızlaştırma çalışmaları başlatılmıştır’ dedi.

Hakkındaki savların gerçekle hiçbir ilgisinin olmadığını ileri süren Kadıoğlu, ‘Bu mevzularla ilgili şikayetlerim sonucunda, mahkemeler tarafından mağduriyetimin tespit edildiği ve sorumluların cezalandırıldığı da unutulmamalıdır. Bu sebeple milletvekilliği adaylığımdan feragat ettiğimin beyanı ile bugüne kadar olduğu üzere bundan sonra da partim ve ülkem için çalışmaya devam edeceğim’ diye belirtti.

“Cumhurbaşkanımız yıpratılmaya çalışılıyor”

Kadıoğlu açıklamasının devamında şunları kaydetti:

 ‘Gerçeklerin bu türlü olmasına karşın, Cumhuriyet tarihimizin en önemli seçimi olduğu söz edilen bu süreçte, siyasi linç ve yıpratma hedefi güden YALAN-İFTİRA-KOMPLO-MONTAJ içerikli siyasi operasyonlarla, şahsım nezdinde Partimiz ve Cumhurbaşkanımızın yıpratılmaya çalışıldığı açıktır. Nefsimi ve haklılığımı ayaklar altına alarak buna müsaade etmeyeceğim. Bu sebeple Milletvekilliği adaylığımdan feragat ettiğimin beyanı ile bugüne kadar olduğu üzere bundan sonra da partim ve ülkem için çalışmaya devam edeceğim. Kamuoyunun bilgisine sunarım.’

Burs isteyen öğrencileri istismar ettiği sav edilmişti

Kadıoğlu’nun 2004-2017 ortasında misyon yaptığı Esenyurt Belediye Başkanlığı’ndaki makam odasında kendisinden burs isteyen öğrencilere istismarda bulunduğu sav edilmişti. Manzaralar internette paylaşılmıştı. 

Kadıoğlu bu gelişmelerin akabinde sıhhat problemleri gerekçesiyle belediye başkanlığı vazifesinden istifa etmişti. 

Erdoğan ile birlikte yargılandı

Kadıoğlu, 1994-1998 ortasında Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı olduğu dönemde İBB Kaynak ve İştirakler Daire Başkanlığı ve Lider Danışmanlığı vazifelerinde bulundu.

Kadıoğlu, akbil yolsuzluğu davasında dönemin İBB Başkanı Erdoğan ile birlikte yargılanan isimler ortasında yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir